Brezilya kalçasına sahip olmak için Türkiye'ye gelen ve ardından ameliyat masasında pıhtı atması sonucu hayatını kaybeden Melissa Kerr'den sonra şimdi de meme dikleştirme operasyonu sonrası dayanılmaz acılar çekip Türkiye'de mahsur kalan Chloe Rose gündemde.

İngiltere'nin en çok satan gazetelerinden biri olan Daily Mail'in haberine göre; 2.800 pounda (yaklaşık 107 bin lira) mal olan meme ameliyatının ardından genç annenin meme uçları öldü.

Halifax, Batı Yorkshire'da yaşayan 22 yaşındaki Chloe Rose, meme dikleştirme ameliyatı için 2.800 pound ödedikten sonra Türkiye'de bıçak altına yattı. Bir çocuk annesi olan Rose, beş saat süren ameliyattan sonra uyandığında ameliyatın ciddi şekilde yanlış gittiğini gördü.

Rose'un İstanbul'daki arkadaşları, cerrahların göğüslerinden çok fazla deri aldığını, bunun da meme uçlarında kan dolaşımı kaybı yaratarak nekroza (vücut dokusunun ölümü) neden olduğunu iddia ediyor.

Doktorların ihmali reddettiğini söylenen Türk hastanesinde kalmak için para ödemesi söylendiği iddiasının ardından ailesi ve arkadaşları, Rose'un İngiltere'ye geri gönderilmesi için insanların para toplamasına olanak tanıyan, kâr amacı gütmeyen GoFundMe'de bir sayfa oluşturdu.

"ACI İÇİNDE ÇIĞLIK ATTI"

Rose ile birlikte İstanbul'da bulunan 22 yaşındaki arkadaşı Rachel Mucha, şunları söyledi:

"Chloe kendini daha iyi hissetmek istiyordu. Göğüslerinin görünüşünden nefret ediyordu ve bu yüzden İngiltere'den çok daha ucuz olan Türkiye'de ameliyat rezervasyonu yaptırdı. Pazartesi günü uçtuk ve salı günü ameliyat oldu. Doktorlar ameliyatın iyi gittiğini söyledi ama Chloe kendine geldiğinde acı içinde çığlık atıyordu."

İNGİLTERE'YE GÖTÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR

Mucha sözlerine şu şekilde devam ediyor:

"Meme uçlarının öldüğü yerde meme ucu nekrozu kaldı. Ne yapacağımızı bilemeden yabancı bir ülkede sıkışıp kaldık. Doktor bize iyi diyordu ama iyi değil. Chloe acı çekiyor; ölecekmiş gibi hissediyor. Kalmaya gücümüz yetmediği için hastaneden ayrıldık. Eve uçmak istiyoruz ama izin verilip verilmeyeceğini bilmiyoruz."

Rose'un arkadaşları, ameliyatının ardından memelerinin görüntülerini sosyal medyada paylaştı ve kan akışının olmaması nedeniyle meme dokusunun siyaha döndüğünü belirttiler.

Genç kadının arkadaşları ve ailesi, Chloe'yi eve getirmek için bir GoFundMe kampanyası başlattı ve hava ambulansı için 15.000 pound toplamak istiyor.

Rose'un arkadaşı ayrıca ameliyat sonrasındaki süreci de şu şekilde anlattı: "Dikişlerini bir bıçakla çözdüler, tamamen uyanıktı, ben izlerken acısını dindirmediler ve onu 48 saat boyunca açık yaralarla bıraktılar. Onu taburcu ediyorlar ve eğer kalmak istiyorsa fazladan para ödemesi gerekiyor. Onların sorumluluğu, o kadar parayı güvenli bir operasyon için ödedi ve ölüme terk edildi."

Ayrıca ameliyatın 45 dakika sürmesi gerekirken beş saat sürdüğünü de belirtti.

Rose'un ailesi, operasyon için Instagram üzerinden beş yıldızlı incelemelere sahip bir yerden randevu alındığını söyledi.

MİLLETVEKİLİNDEN DESTEK

Yüzlerce Türk kliniği, Facebook ve Instagram gibi platformlarda hedefli reklamlar aracılığıyla İngiliz müşterilerine çevrimiçi reklam veriyor.

Genç kadının yaşadıklarına Halifax Milletvekili Holly Lynch kayıtsız kalmadı ve şunları söyledi: "Bugün Chloe'nin yaşadığı korkunç deneyimi duyduğuma üzüldüm. Ofisim Dışişleri Bakanlığı ile temasa geçti ve onlar da konuyu ilettiklerini bana temin ettiler, ayrıca Chloe'nin sigorta sağlayıcısıyla da onun adına temsilcilik yapması için temasa geçtik. Önümüzdeki günlerde Chloe ve ailesini desteklemek için elimden geleni yapmaya devam edeceğim."