Altı şehirde eş zamanlı olarak düzenlenen Kafes-43 operasyonlarıyla 12 ülke tarafından haklarında Interpol'ün kırmızı bülten, yeşil bülten ve difüzyon mesajı (Acil Yakalama Mesajı) ile arama kaydı bulunan 23 şüpheli yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı koordinesinde; İnterpol Europol Daire Başkanlığı ve KOM Başkanlığı'nın yaptığı çalışmalar sonucu Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Van'da operasyonlar düzenlendi. 

12 ÜLKE ARIYORDU 

Almanya, Belçika, Bulgaristan, Güney Kore, Irak, İran, İsviçre, Kazakistan, Romanya, Rusya, Türkmenistan ve Ürdün olmak üzere 12 ülke tarafından haklarında arama kaydı olan şüphelilerin karıştıkları suçlar ise şöyle:

Adam öldürme, Terör Suçları, Dolandırıcılık, Güveni Kötüye Kullanma, Kara Para Aklama, Suç Örgütlerine Üye olma, Uyuşturucu, Kaçakçılık.

İçişleri Ali Yerlikaya paylaşımında "Hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bülten ile aranırsa aransın, halkımızın huzurunu kaçıran uluslararası organize suç örgütlerine, göçmen kaçakçılığı organizatörlerine, zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız. Hepsini tek tek kafesin içine koyacağız" ifadesine yer verdi.