Teknoloji meraklılarının piyasaya sürülmesi için şimdiden geri sayıma başladığı iPhone 16'nın görüntüleri sızdı. Özellikle Apple ürünlerini mercek altına alan teknoloji eleştirmeni Sonny Dickson, yeni iPhone görüntülerini X'te takipçileriyle paylaştı.

Sızan görselde iPhone 16 ile şirketin son yıllardaki en büyük ekran değişikliğini yapacağı görülüyor.

Apple'ın içinden tanınmış bir kişi tarafından sızdırılan görüntü doğruysa, iPhone 16 Pro, 6,3 inç uzunluğunda olacak. Ancak en büyük ekran boyutu artışı, iPhone 16 Pro Max ile gelebilir. iPhone 16 Pro Max daha da büyük bir ekrana sahip olacak.

Dickson'ın paylaştığı sızdırılan fotoğrafta dört telefon bulunuyor: iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max.

Standart iPhone 16 ve iPhone 16 Plus'ın 6,1 inç ve 6,3 inç olduğu belirtiliyor. Ancak en büyük değişiklik, Apple'ın iPhone 12 Pro'lardan bu yana yaptığı ilk boyut güncellemesi olan üst düzey modellerle gelebilir.

Sızdırılan görüntüler Apple kullanıcıları ve teknoloji meraklıları arasında heyecan yaratsa da şirketin konuyla ilgili resmi bir açıklaması yok. Apple yıl boyunca yeni ürünlerle ilgili çeşitli etkinlikler düzenliyor ve eylül ayında da yeni telefonlarını tanıtıyor.

7 Mayıs'ta ise "Let Loose" isimli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. CEO Tim Cook, etkinlik için animasyonlu bir teaser da yayınladı. Etkinlik Apple TV ve Apple'ın web sitesinde çevrimiçi olarak yayınlanacak.