Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin ertelenen Türkiye ziyaretinin yarın gerçekleşeceği bildirildi.

Ziyaret sırasında, Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Sekizinci Toplantısı'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Reisi'nin başkanlığında Ankara'da gerçekleşeceği belirtildi.

Toplantıda, Türkiye-İran ilişkilerinin tüm yönleriyle gözden geçirileceği ve ikili işbirliğinin derinleştirilerek geliştirilmesi için atılabilecek adımların ele alınacağı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Görüşmelerde ikili münasebetlerin yanı sıra Gazze ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan İsrail saldırıları başta olmak üzere, güncel bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir teatisinde de bulunulacaktır. Toplantı vesilesiyle ilişkilerin ahdi zeminini güçlendirmeye matuf muhtelif belgelerin imzalanması da gündemdedir."

Reisi ocak ayının başında Türkiye’ye bir ziyaret planlıyordu. Ancak İran’ın Kirman eyaletindeki terör saldırı dolayısıyla bu ziyaret ertelenmişti.