Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Adana Demirspor ile 0-0 berabere kaldıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu. Yayıncı kuruluş mikrofonlarına konuşan İsmail Kartal, oynadıkları oyundan memnun olduğunu dile getirdi. Adana Demirspor'un güçlü bir takım olduğuna dikkat çeken ve çok sayıda net pozisyona girdiklerini ifade eden İsmail Kartal, "Güzel bir maç oldu ama kazanmayı hak eden taraf verdik. Sadece golü bulamadık." dedi. Oyunu domine ettiklerini söyleyen deneyimli teknik adam, "Adana Demirspor kendi seyircisi önünde hiç maç kaybetmedi. İlk kez bize puan kaybettiler. Oyunun kontrolü bizdeydi, domine ettik. İlk yarıda çok net 4-5 pozisyonumuz vardı, bunları değerlendiremedik." ifadelerini kullandı.

"KAZANMAYI HAK EDEN TARAFTIK"

Galibiyeti kaçırdıklarını söyleyen Kartal, "İkinci yarıda direkten dönen topları dışında hiç pozisyon vermedik. Güzel bir maç oldu ama kazanmayı hak eden taraf verdik. Sadece golü bulamadık. Bu akşam lider olarak milli araya giriyoruz. Keşke birkaç gol atıp liderliği ele geçirseydik. Ama oynadığımız futbol, beni çok mutlu etti. Oyuncularımın hepsini tebrik ettim." şeklinde konuştu.

"BELKİ BİR OYUNCU DAHA İYİ OLABİLİRDİ"

Eksik olmalarına rağmen sahadaki oyuncularının performansından mutlu olduğunu dile getiren Kartal, sözlerini şöyle noktaladı: "Bugün oynayan oyuncular hiçbir eksik oyuncuyu aratmadı. Belki bir oyuncu, yarım oyuncu daha iyi olabilirdi. Ama hiçbir zaman sakatlığa sığınan bir antrenör değilim. Çubukluyu giyen her oyuncu en değerli oyuncudur. Bugün de sahaya çıkan oyuncularım ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Hepsi çok iyi futbol oynadı, hepsini tebrik ediyorum."

"HER MAÇ KAZANILACAK DİYE BİR ŞEY YOK"

"Biz oynadığımız futbola bakıyoruz. Bu akşamki oynadığımız futbolu acaba ne kadar zamandır bu takıma karşı burada böyle futbol oynayan bir takım var? Puan kayıpları olacak. Her maçı her zaman kazanacaksın diye bir kural da yok. Bu uzun bir lig maratonu. Bunlar çok normal şeyler."