Süper Lig 21. haftasında Samsunspor ile 1-1 berabere kalan Fenerbahçe'de, maç sonu teknik direktör İsmail Kartal açıklamalarda bulundu.

İlk yarıda değerlendiremedikleri pozisyonlara dikkat çeken İsmail Kartal, yayıncı kuruluş mikrofonlarına yaptığı açıklamada, "Maça iyi başladık. Golden önce Tadic’in %100 bir pozisyonu var. Gol, sonra Dzeko’nun ilk devre karşı karşıya net bir pozisyonu var. İkinci yarıya çok iyi başlayamadık. Sonuçta beklemediğimiz anda yediğimiz bir gol var. " ifadelerini kullandı.

İkinci yarıya kötü başladıklarını söyleyen Kartal, "Daha sonra yapmış olduğumuz hamlelerle son 15-20 dakika 3-4 tane net pozisyon bulduk. Bunları da değerlendiremedik. Bugün kazanmayı çok istediğimiz maç berabere bitti. Önümüze bakıyoruz. Buraya gelen bütün taraftarlarımızı mutlu etmek istiyorduk, olmadı. Şimdi önümüzde Başakşehir maçı var ve o maç için en iyi şekilde hazırlıklarımızı sürdüreceğiz." dedi.

Oyuncu değişikliklerinden sonra oyuna hareket geldiğini ancak üstünlük golünü atamadıklarını söyleyen Kartal, sözlerini şöyle noktaladı:

Hamleler sonrası oyundaki değişiklik istediğimiz gibi oldu ve rakibin üçüncü bölgesine biraz daha hareketlilik geldi, oradaki pas bağlantılarını biraz daha iyi kullandık ve 2-3 tane gol olabilecek pozisyonlar ürettik. Sadece gol olmadı. Çok net pozisyonlarımız vardı. İkinci golü atamadık. Sonuç itibarıyla maç berabere bitti.

"BU TÜR KAYIPLAR OLABİLİR"

Maç sonrası basın toplantısına katılan İsmail Kartal, şu açıklamaları yaptı:

"King ve Batshuayi daha hareketli oyuncular. Onlarla çift forvete döndük. 3-4 net pozisyona girdik bu hamlelerden sonra ama sadece golü bulamadık. Bu akşam yine bu ligin lideriyiz. Şampiyonluk yolunda bu tür kayıplar olabilir, biz önümüze bakıyoruz."

"BAZEN GÜVENDİĞİNİZ OYUNCULAR..."

"Bu bir futbol maçı. Bazen çok güvendiğiniz oyuncular rakip çok kapandığı için sahada istenilenleri yapamayabilir. Biz de değişiklikleri bunlara göre yaptık. Duran toplardan sezon başından beri 6-7 gol attık. Bunlara gayet iyi çalışıyoruz. Ortalamanın üzerindeyiz, bugün duran toptan gol bulabilirdik ama bulamadık. Her maç atacağız diye bir şey yok, üzerinde yoğunlaşıyoruz ama şu ana kadar 6-7 golümüz var Avrupa'da ve ligde. Bugün fazla pas hatası yaparak rakibe oynama fırsatı verdik. Puan kaybının en büyük nedenlerinden biri buydu."