Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Gaziantep FK maçının ardından açıklamalarda bulundu. Rakio hoca Marius Sumudica'ya cevap veren İsmail Kartal saha zemininden şikayetçi oldu. İşte Kartal'ın açıklamaları:

'ZEMİN YİNE ÇOK KÖTÜYDÜ'

"İki hafta önce burada sahanın zeminin kötü olduğundan bahsetmiştim. Bugün bunu yine söylüyorum. Bu kötü zeminde futbol oynamak çok zor. King'in ayak bileği burkuldu. Ne zaman döneceği belli değil. Bizim amacımız futbolu bir yerlere taşımak. İki takımın oyuncuları nasıl futbol oynayacak. Futbolcular soyunma odasında şikayet etti. Bonucci geldi 'hocam ayağım şişti oynayamıyorum' dedi. Daha iyi zeminler olsun, futbolumuzu iyiye taşıyalım. Zeminin kötü olmasına rağmen iyi bir oyun çıkardık. Oyuncularımı tebrik ediyorum."

'BAŞKA CEVAP VERMEK İSTEMİYORUM'

"Mert Müldür'ün sakatlığını zemine bağlayamayız. Adelesinde sertleşme var. Zemin kötü diye her şeyi zemine bağlayamayız ama bu ağır sahalarda bunlar oluyor. Bizim takımda bir problem olmaz. Biz bir aileyiz. Maç maç hangi oyunumuz hazırsa onunla devam ederiz."

Ligde oynanan maçtan sonra saha zemini ile ilgili çıkışı nedeniyle Sumudica ile diyalog yaşayadığı hatırlatılan Kartal şu cevabı verdi:

"Kendisi öyle cevap verdi ama 1 sene önce sahanın kötü olduğunu da söyleyen yine kendisi. Lütfen ona da bakın. Ben başka bir cevap vermek, muhatap olmak istemiyorum."