Fenerbahçe, Rizespor’u 3-1 yenerken futbol oynamanın çok güç olduğu, gölü andıran çamur deryası Çaykur Didi Stadı’ndan 3 puanı aldı.

Soyunma odasına istediklerini yapamadan 1-0 geride giren sarı-lacivertlilerde geri dönüş ateşini İsmail Kartal’ın yaktığı ortaya çıktı. Tecrübeli teknik adam takımına yaptığı konuşmada, “Beyler şampiyonluğa Rize mi oynuyor biz mi?” diye seslendi, “Kendinize gelin! Tribünde bin kilometre takımını desteklemek için buraya gelen taraftarımız, ekran başında kahrolan milyonlar var” dedi.

PAS OYUNUNDAN UZUN TOPA

Mert Hakan Yandaş da yaptıkları konuşmalarla hocalarına destek verdi.

Dzeko, “Herkes daha fazla mücadele etmek zorunda, herkes isteyecek” derken Mert Hakan da “Aklımızı yüreğimizle birleştirip daha çok istersek biz bu maçı alırız” ifadelerini kullandı.

İsmail Kartal’ın taktik dokunuşları da etkili oldu. Serdar Dursun’u oyuna alıp  Dzeko ile çift forvete döndü. Mert Hakan 10 numaraya, İsmail Yüksek de ön liberoya geçti. İrfan Can da sağ kanadı devraldı.

Pas oyunundan uzun toplara geçildi ve galibiyet geldi.

DEPLASMANIN KRALLARI

Bu sezon 13 deplasmanda 12 galibiyet ve 1 beraberlik yaşayan Fenerbahçe, evinde kaybettiği puanları dışarıda topluyor.

Sarı-lacivertliler, üst üste 7 zaferle, Süper Lig ve Avrupa’nın beş büyük liginde deplasmanda devam eden en uzun galibiyet serisine sahip bulunuyor. Manchester City ve Real Madrid gibi devleri geride bırakın Kanarya’nın bu istatistikte en yakın rakibi üst üste 4 galibiyetle Bayer Leverkusen...