Süper Lig'in 30. haftasında oynanan ve Fenerbahçe'nin 3-2 galip geldiği maçın sonunda yaşananlar Türkiye gündemine oturdu. Saha ortasında sevinen Fenerbahçe takımına saldıran taraftarların ve olayların başlama nedenini değerlendiren Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, teknik heyetin içinde staj yapan oğlunun kafasının şiştiğini söyledi. 

İŞTE KARTAL'IN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI:

"Sahaya bu kadar madde atılması sebebiyle oyunumuz etkilendi. Bana da maddeler isabet etti. Bir provoke etmedik. Sahaya atılan şişeleri toplayarak futbola hizmet etmeye çalıştık. Maçı kazanmayı bildik. Oyuncumun kafasına madde geliyor, maçın tehir edilmesi gerekiyor. Hakemler bu şartlarda maçı bitirmeye çalıştılar. Keşke maçtan sonra bu görüntüler olmasaydı. Bu maçlar devam edecek. Bunların olmaması gerek. Spor, futbol; dostluk ve arkadaşlıktır. Sakin, sağduyulu olmamız gerekiyor."

'BİZ NE YAPTIK?'

"Birkaç hafta önce de burada maç oynandı. Orada da mağlup olunmasına rağmen tribünler hiç böyle tepki vermedi. Biz ne yaptık da Fenerbahçe'ye karşı böyle bir algı, saldırı var burada? Biz resmen ikinci yarıda tribün saldırısına uğradık."

'BEN SOKAKTA BÜYÜDÜM'

"Benim kafamda hafif bir şiş var. Ben alışkınım, ben sokakta büyüdüm, Karadeniz çocuğuyum. Yere yatıp rol yapan biri değilim. Ben saha içinde bugün şişe topladım. İçeride birkaç antrenörün dudağı şiş, çenesi şiş. Oğlumun kafası şiş, çocuğa vurmuşlar burada. Nasıl olacak, nasıl düzelteceğiz bu işleri?"