MKE Ankaragücü Kulübü'nün Başkanı İsmail Mert Fırat, Süper Lig'de gösterdikleri başarılı performanstan dolayı memnuniyetini dile getirdi. Fırat, kendilerinin zor mağlup edilen bir takım olduklarını ifade etti.

Başkan Fırat, bir açıklama yaparak, Fatih Karagümrük ile yapılan maçta elde edilen zaferin önemini vurguladı ve ligde birçok güçlü takımın bulunduğunu belirtti.

Fırat, Süper Lig'de ilk iki sıranın dışında kalan takımların birbirlerine oldukça yakın olduğunu söyledi ve "Her maç çok zor, her galibiyet çok önemli. Karagümrük karşılaşmasında da sahada enerjisi yüksek, mücadeleci bir takım vardı. Takımımız sahadan net bir skorla galibiyet alarak ayrıldı. Süper Lig'de son 13 haftanın 11'inde yenilmeyen bir Ankaragücü var. Kupada da yolumuza devam ediyoruz. Kaybetmeme serimizi daha fazla kazanarak devam ettirmek istiyoruz." dedi.

Transfer çalışmalarına da değinen Fırat, teknik ekibin belirlediği oyuncuların olduğunu ve bu oyuncuların takımın enerjisini ve ivmesini artıracağını söyledi. Doğru transferlerin zaman alabileceğini belirten Fırat, transfer görüşmelerinin sürdüğünü ve yakın zamanda bazı oyuncuların kadroya katılacağını ifade etti.

Fenerbahçe ile oynayacakları maç hakkında da konuşan Fırat, "Ligin en iyi kadrolarından birine sahip, aynı zamanda da Süper Lig'in lideri olan Fenerbahçe ile karşılaşacağız. MKE Ankaragücü olarak İstanbul'dan da iyi bir sonuçla döneceğimize inanıyorum." görüşlerini paylaştı.