İçileri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul'da 5 gündür torbacı olarak bilinen sokak satıcılarına yönelik yapılan NARKOGÜÇ 50 operasyonunda 1663 kişinin yakalandığını açıkladı.

İKİ MİLYONA YAKIN HAP 

Yerlikaya, operasyonlarda 461 kilogram uyuşturucu madde ve 1 milyon 936 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini kaydetti.

1663 şüphelinin yakalandığını vurgulayan Yerlikaya, 167 kişinin tutuklandığını belirtti. Operasyon sonucu; 10 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet av tüfeği ile Çok miktarda döviz ve 657 bin Türk Lirasına el konuldu.

"Narkoçelik-1" operasyonlarında 142 şüpheli yakalandı

14 İLDE 1 TON DAHA UYUŞTURUCU YAKALANDI  

Yerlikaya ayrıca jandarma bölgesinde uyuşturucu imalatçıları ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik 14 ilde düzenlenen "Narkoçelik-1" operasyonlarında 142 zanlının yakalandığını bildirdi. 

Operasyonlar kapsamında, 1 ton 68 kilogram uyuşturucu madde ile 51 bin 100 uyuşturucu hap ele geçirildiğini ifade eden Yerlikaya, 142 zehir taciri ve sokak satıcısının yakalandığı bilgisini verdi. 

Yerlikaya, Narkoçelik-1 operasyonlarının, Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, il jandarma komutanlıklarınca İstanbul, Diyarbakır, Kırşehir, Aydın, Antalya, Afyonkarahisar, Batman, Van, Hatay, Kahramanmaraş, Elazığ, Sakarya, Giresun ve Ankara'da düzenlendiğini kaydetti.