İstanbul Esenyurt'da Abdullah Ö., Süleymaniye, Bağlarçeşme ve İnönü mahalleleri başta olmak üzere Esenyurt'un farklı noktalarında kısa aralıklarla biri kadın 10 kişiyi bıçakla yaraladı. 

Saldırıda, Çiğdem K. Yusuf Aykut A. Mehmet Ü. Ayhan P. Harun A. Rojhat S. Murat A. Muhammed T. Efe Can U. Yaser E. olmak üzere toplam 10 kişi bıçakla yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

2 KİŞİNİN DURUMU AĞIR

Yaralı olarak hastaneye kaldırılan Rojhat S. ile Murat A.'nın ise durumunun ağır olduğu öğrenildi.

GÖZALTINA ALINDI

Saldırıların ardından şüphelinin yakalanması için yapılan çalışmalarda, Abdullah Ö. polis ekipleri tarafından İnönü Mahallesi, 330. Sokak'ta yakalayarak gözaltına alındı. Şüphelinin çeşitli suçlardan 14 sabıkasının olduğu öğrenildi.

Saldırgan, bazı sokaklarda ise binaların camlarını taşladı.

"BIÇAKLANAN ÇOCUĞU TEKRARDAN BIÇAKLADI"

Yaşananları anlatan Okan Özdemir, "Bıçaklanan arkadaş burada oturmuş cips yiyordu, o arada zaten çayla uğraşırken, beni gasp ediyorlar dediğini duydum. Arkamı döndüğümde o bıçaklanan çocuğu tekrardan bıçakladı, kaçarak gitti. Esnaf arkadaşlar koşarak peşinden gittik ama yakalayamadık. Baya hızlıydı kendisi zaten" dedi.

"PSİKOLOJİK SORUNLARI VARMIŞ"

Çiğdem K.'nın bıçaklandığı anlara tanıklık eden Ömer Öztürk de "Yukarıdan bayan geliyordu, aşağıdan da şahıs geliyordu bıçağı taktı, aradan kaçtı gitti. Duyduğumuza göre 9 kişiyi bıçaklamış, psikolojik sorunları varmış. Ara sokaktan kaçtı. Esnaflar da peşine koştu ama yakalayamadık. Kahverengi montlu cılız bir kişiydi, kirli sakallı bir tipti" ifadelerini kullandı. 

(Saldırıya uğrayan Fırat Kaya)

“BİR ŞEY İÇMİŞ GİBİYDİ”

Saldırıya uğrayanlardan Fırat Kaya, "Pastanenin önünde duruyordum, bir anda gelip üzerime bıçakla saldırdı, ben geri çekildim. Karnıma doğru salladı bıçağı, sonra aşağıya doğru kaçtı. Kısa boylu, şapkası vardı kafasında. 15 dakika önce yine buradan geçti, şapkasını çıkartmıştı. Bir şey içmiş gibiydi, gözleri falan şeydi. Elinde ekmek bıçağı vardı, ucu sivri" şeklinde konuştu.

"PEŞİNDEN KOŞTUK, YAKALAYAMADIK"

Saldırganı kaçarken gören Bekir Kılıç ise, "Az önce burada bir arkadaş eli bıçaklı, bu tarafa doğru koşuyordu zaten. Arkadaşımıza da bıçak salladı. Peşinden koştuk, kaçtı yakalayamadık" dedi.