İstanbul Ümraniye Fatih Sultan Mehmet Mahallesi'nde bulunan sitede sabah saatlerinde silah sesleri duyuldu. 

İddiaya göre, Suat Güney, sitede bulunan dairelerinde önce kızları Mine Güney (30), Zeliha Güney (31)'i daha sonra da birlikte yaşadığı Yasemin Ünlü'yü tabancayla vurdu.  

Olayın duyulmasıyla birlikte siteye çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde 3 kişinin öldüğü belirlendi.

İKİ DAİREDE CİNAYET

Olay yeri inceleme ekipleri tarafından yapılan inceleme sonrasında cenazeler İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Suat Güney'in önce tek yaşayan kızını öldürdüğü, sonrasında diğer kızı ile birlikte yaşayan Yasemin Ünlü'yü vurduğu öğrenildi. 

"14 YILDIR BURADAYIM, İLK DEFA BÖYLE BİR OLAY OLDU"

Olayla ilgili konuşan site sakini Yasemin Sevimli, "Bu sitede kapı gıcırtısı bile duyulmazdı. Böyle bir olayı, 14 yıldır burada yaşıyorum ilk defa gördüm. Çok dehşete kapıldık ve üzüldük. Adam kaçmış" dedi. 

Olayla ilgili başka bir site sakini de "Tabancayla öldürmüş. İlk önce kızını öldürmüş. Diğer kızını ve karısını vurmuş. Okuldan geldiğimde polisleri gördüm" diye konuştu.

PASAPORT VE YÜKLÜ MİKTARDA DÖVİZLE YAKALANDI

Zanlının Kartal Karlık Mahallesi Soğanlık Caddesi'ndeki F.D'nin işlettiği spor salonunda olduğunu tespit eden ekipler, düzenledikleri operasyonla Suat Güney'i 3 silah, 6 şarjör, pasaport ve yüklü miktarda dövizle yakaladı.

Suat Güney'in ifadesinde, "kendisini kaybettiğini, eşinin kendisine küfrettiğini, kızlarının sözünü dinlemediğini, onları kendisinin değil uzaylıların öldürdüğünü söylediği" öğrenildi.

Suat Güney'i spor salonuna götüren F.D. ise ifadesinde, "Suat Güney telefonla arayarak beni yanına çağırdı. Aracımla onu aldım ve spor salonuna gittik. Yoldayken moralinin bozuk olduğunu gördüm ve nedeni sordum. O da 3 saat sonra anlatacağını söyledi. Olaydan haberim yoktu." beyanında bulundu.

“UZAYLILAR ÖLDÜRDÜ”

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliye sevk edilen Suat Güney basın mensuplarının cinayetleri neden işlediğine yönelik sorusu üzerine "Kimseyi öldürmedim, uzaylılar öldürdü" dedi.

Suat Güney ve F.D, polis eşliğinde İstanbul Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.

Savcılıkça ifadesi alınan şüpheli Suat Güney yaklaşık 6 yıldır uzaylıların kendisine musallat olduğunu ileri sürerek, "Onlar sizin bizim gibi insan kılığındadır. Yakalandığım spor salonunda, yanımdaki çantadan çıkan 3 tabancayı uzaylılar ile savaşmak için bulunduruyordum. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum" dedi.

Savcılık, şüpheli Suat Güney'i tutuklanması talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk etti.

Hakimlik ifadesinde ise "Neden burada olduğumu bilmiyorum. Çocuklarımı katleden uzaylı alçakların neden peşine düşülmüyor?" şeklinde konuşan şüpheli Suat Güney'in "eşi ve alt soydan akrabayı kasten öldürme" suçundan tutuklanmasına hükmedildi.

Diğer şüpheli F.D. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.