Olay ,saat 10.30 sıralarında Küçükçekmece Atatürk Mahallesi İkitelli Caddesi’nde bulunan bir kuyumcu dükkanında meydana geldi.

Şüpheli 3 kişiden 2’si, kuyumcuya girerek vitrinde bulunan altınları çantaya doldurdu. Kuyumcu sahipleri G.İ ile T.İ., soyguncuları durdurmaya çalışırken yaralandı. Vitrinde bulunan altınların bir kısmını alan soyguncular olay yerinden kaçmaya çalışırken, L.İ. isimli şüpheli çevredekiler tarafından yakalandı.

Sandalye ile vurulan L.İ. yere yatırıldıktan sonra linç edilmek istendi. Diğer iki şüpheli ise olay yerinden kaçtı.

Polis ekipleri yaptıkları çalışmada olay çevresinde 2 tabanca ile birlikte çok sayıda fişek ele geçirirken kaçan şüphelileri yakalamak için çalışmaları da devam ediyor.

Olayı gören Turan Şeker, "3 hırsız kuyumcuya girmiş. dükkanı soyuyorlardı. Bir hırsız camı kırıp dışarı çıkarken, vatandaşlar onu etkisiz hale getirdi. İki kişi silah sıkarak kaçtılar. Sonra polisler geldi. Yerlerde mermi kovanları var. Tezgahtaki bilezikleri çantaya doldurup götürdüler" dedi.

GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Kuyumcu dükkanı önünde yaşananların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde 3 soyguncudan biri kapı önünde yakalanıp dövülürken silah çeken diğer 2 soyguncuyu esnaf sandalye ile kovalıyor. Esnafın üzerine geldiğini gören 2 soyguncu hızla uzaklaşıyor