Kağıthane’de şüphe üzerine durdurulmak istenen motosikletli 2 kişi polise ateş açtı.

Saldırıda 1 polis yaralanırken, saldırganlar kovalamaca sonucu olayda kullandıkları tabancayla yakalandı.

Yaşanan çatışmada, çevredeki bazı iş yerlerinin kapı camları ve beyaz eşya satılan iş yerindeki bir buzdolabı ile park halindeki araçlara da kurşun isabet etti

‘DUR’ İHTARINA UYMADILAR POLİSE ATEŞ AÇTILAR

Olay, Şirintepe Mahallesi Gümüşhane Caddesi’nde saat 00.10 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, havaya ateş edildiği ihbarı alan polis ekipleri, şüpheliyi yakalamak için çalışmalara başladı.

 

Bu sırada caddeden geçen motosikletli 2 kişiden şüphelenen ekipler, ‘dur’ ihtarında bulundu. Dur ihtarına uymayan şüphelilerden yolcu koltuğundaki S.Ç. polislere ateş etmeye başladı. Polislerin karşılık verdiği saldırıda, 1 polis memuru yaralandı. Yaşanan çatışmada, çevredeki bazı iş yerlerinin kapı camları ve beyaz eşya satılan iş yerindeki bir buzdolabı ile park halindeki araçlara da kurşun isabet etti.

Ara sokağa sapan şüphelileri, etrafa ateş açarak olay yerinden kaçarken, yaralı polis, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına yaralının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

MAHALLE ABLUKAYA ALINDI

Saldırının ardından olay yerine aralarında özel harekat polisinin de bulunduğu çok sayıda bekçi ve polis ekibi sevk edildi.

Bölgeyi adeta ablukaya alan ekipler, şüphelileri yakalamak için çevredeki sokaklarda arama yaptı.

Yapılan aramalarda, saldırganlar S.Ç. ile M.F.F., olayda kullandıkları ruhsatsız tabancayla birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Saldırganların kasten yaralama, tehdit, görevli memura mukavemet, hakaret, resmi belgede sahtecilik gibi suçlardan çok sayıda suç kayıtları olduğu öğrenildi.

Polis ekipleri ayrıca, havaya ateş ettiği gerekçesiyle ihbar edilen H.E.A.’yı da yakalayarak gözaltına aldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden olayla ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Kağıthane ilçesi Şirintepe Mahallesi’nde saat 00.10 sıralarında gerçekleyen olayla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

-Olay saatinden önce "meskun mahalde havaya ateş açma" ihbarına istinaden bölgeye giden emniyet ekiplerimiz, motosikletli iki şüpheli şahsa kimlik kontrolü yapmak istemiş, bu esnada şahıslardan S.Ç. Polis ekiplerimize ateş açmıştır.

-Saldırıda bir polis memurumuz yaralanmış olup, yaralı polisimiz hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştır.

-Olay sonrası kaçarak bölgeden uzaklaşan S.Ç ve M.F.F. isimli şüpheli iki şahıs, yürütülen saha çalışmaları sonucu olayda kullandıkları 1 ruhsatsız tabancayla birlikte yakalanmıştır.

-Şahısların sorgulamalarında; "Kasten Yaralama, Tehdit, Görevli Memura Mukavemet, Hakaret, Resmi belgede Sahtecilik, 6136 SKM" suçları ve çeşitli suçlardan çok sayıda suç kayıtlarının olduğu anlaşılmıştır.

-Ayrıca olay öncesi meskun mahalde havaya ateş açtığı belirlenen H.E.A. isimli şahıs da 1 adet ruhsatsız tabanca ile birlikte yakalanmıştır. Olayda yaralanan ve hastanede tedavi altına alınan polis memurumuzun hayati tehlikesi bulunmamakta olup, konu ile ilgili yürütülen tahkikat devam etmektedir.