İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet İşleri Dairesi Başkanlığı (AKOM) beklenen yağış konusunda dün bir uyarı yayınlamıştı. Gök gürültülü sağanak yağış, özellikle Anadolu yakasında aralıklarla etkili oldu. Bugün de öğle saatlerinde yağmur geçişleri oldu. 

İLERLEYEN SAATLERDE DEVAM EDECEK

Yaz yağmuruna hazırlıksız yakalanan çok sayıda İstanbullu zor anlar yaşadı. Meteoroloji yetkilileri, yağmur geçişlerinin önümüzdeki saatlerde de etkisini sürdürmesinin beklendiğini belirtti.

VATANDAŞLAR HAZIRLIKSIZ YAKALANDI

Kartal'da yağmur suları ile dolan caddelerde araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Sağanak yağışa hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar saçakların altında yağmurun dinmesini beklerken, bazı vatandaşlar ise koşarak kaçmaya çalıştı.

YER YER TRAFİK OLUŞTU

Avrupa Yakası'nda ise başta Sarıyer olmak üzere Boğaz ve çevresinde aralıklarla yağış görüldü. Fatih'te de bazı bölgelerde yağış nedeniyle trafik yoğunluğu oluştu.

Yağışın da etkisiyle sürücüler, 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin girişlerinde ve bağlantı yollarında yavaş ilerleyebildi. D-100 kara yolu ile TEM Otoyolu'nda da bazı bölgelerde trafik yoğunluğu meydana geldi.