İstanbul'un Eyüpsultan ilçesi sınırları içerisinde meydana gelen kaza, saat 04.00 sıralarında Kuzey Marmara otoyolu Odayeri mevkisinde meydana geldi. 

İddiaya göre, 22 AAH 806 plakalı yolcu otobüsü ile plakası belirlenemeyen TIR çarpıştı. Kazadan önce TIR'ın bariyerlere çarparak kaza yaptığı, yolcu otobüsünün ise TIR'a çarptığı iddia edildi. Kazada otobüsün muavini Halil Atay (26) hayatını kaybetti, 31 kişi yaralandı.

"TIR'LAR DURMUŞ, BİZİM OTOBÜS DURMAMIŞ'

Yolculardan Rüştü Ünlü, "Biz Ankara'dan Edirne'ye gidiyorduk. 10 dakika kadar önce dinlenme tesislerinde mola verdik. Daha sonra yola çıktık. 10 - 15 dakika sonra ağır patlama sesi gibi bir ses geldi. Yani otobüs hiç frene basmadı. Sonra zaten olan oldu. Bir kişi öldü, yaralılar var, şoförün de bacağı kırık.  TIR bariyere vurmuş ve dışarı çıkmış ama 'durun' diye işaret vermiş. Diğer TIR'lar durmuşlar ama bizim otobüs durmamış. Ortadan girmiş TIR'a" dedi

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklama şu şekilde: 04.18'de Kuzey Marmara Otoyolu Sarıyer Kısırkaya Mahallesi mevkii Edirne istikametinde, bir yolcu otobüsüyle TIR'ın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybederken 37 kişi de yaralanmıştır. 

Yaralılardan 11'inin tedavisi olay yerinde yapılmış olup hastaneye sevklerine gerek duyulmamıştır. 

Kazada yaralanan diğer 26 kişi ise çevredeki hastanelere kaldırılmış olup, yaralıların hayati tehlikesi bulunmamaktadır.