Kaza saat 08.30 sıralarında Dragos Sahil Yolu Kadıköy istikametinde meydana geldi. İddiaya göre 34 SE 5227 plakalı kamyonet şoförü Hakan Şahbaz’ın kullandığı 34 HCC 966 plakalı cipe çarptı.

Çarpmanın şiddetiyle aynı istikamette ilerleyen 2 otomobilde daha maddi hasar meydana geldi.

KAMYONET CİPİN ÜSTÜNDE ASILI KALDI 

1’i kamyonet 4 aracın karıştığı kazada 1 kişi yaralandı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı sürücü ambulansla hastaneye kaldırılırken, polis ekipleri başka bir kazanın yaşanmaması için çevrede önlem aldı.

TRAFİK KİLİTLENDİ 

Orta refüje çıkan cipin üstünde asılı kalan kamyoneti bulunduğu yerden çıkarmak için sahil yolu bir süre trafiğe kapatıldı. Kamyonet asılı kaldığı cipin üzerinden çekilirken, Kadıköy istikametinde metrelerce uzayan araç kuyrukları oluştu. 

"NEDEN BU KADAR UZUN SÜRDÜĞÜNÜ BİLMİYORUM"

Kazaya karışan araç sürücülerinden Seda Yıldız "Ne olduğunu anlamadım, birden kaza oldu. Bir sürücü tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı" diye konuştu.

Kaza nedeniyle sürücüler metlerce uzayan araç kuyruğunda beklemek zorunda kaldı. Trafikte bekleyen sürücülerden biri, "Kazayı görüyorum bekliyoruz. İnşallah kötü bir şey yoktur " dedi. 

Başka bir sürücü ise, "20 dakikadır buradayım kaza var sanırım. Neden bu kadar uzun sürdüğünü bilmiyorum" diye konuştu. 

Kazaya karışan araçların kaldırılmasının ardından sahil yolunda trafik normale döndü. Polisin kazayla ilgili soruşturması devam ediyor.