İstanbul ve Ankara'da terör örgütü IŞİD'e yönelik operasyon düzenlendi. 

İstanbul'da 22 şüpheli yakalandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında IŞİD faaliyet yürüttükleri yönünde istihbari bilgi bulunan 25 şüpheli hakkında operasyon düzenlendi. Operasyonda 22 şüpheli yakalandı. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalar sürüyor. 

İPUCU SOSYAL MEDYADAN 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da IŞİD adına faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen 10 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından IŞİD mensuplarına yönelik soruşturma yürütüldü. Daha önceki soruşturmalarda elde edilen dijital materyaller ile sosyal medyada paylaşılan örgüt mensuplarına ilişkin görüntülerde yer alan 10 şüphelinin kimlik bilgileri tespit edildi.

Haklarında gözaltı kararı verilen şüphelilerin yakalanması için Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince operasyon başlatıldı.

İZMİR'DE 9 GÖZALTI

Öte yandan İzmir'de de IŞİD'e yönelik operasyonda Suriye uyruklu 9 şüpheli gözaltına alındı.İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından IŞİD'e yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında, çatışma bölgeleriyle irtibatlı olan, örgüt içinde faaliyet gösteren 5, haklarında genel güvenlik tahdit kodu bulunan 4 şüpheli için gözaltı kararı verildi.

23 KİŞİYE SINIR DIŞI 

Teknik ve fiziki takibin ardından düzenlenen operasyonda 9 şüpheli gözaltına alınırken, adreslerdeki aramalarda dijital materyallere de el konuldu.

Diğer taraftan şüphelilerle aynı ikamette bulunan 8 yetişkin, 15 çocuk sınır dışı edilmek üzere İzmir Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.