Piknik yapmak için Belgrad Ormanı'na gelen aileleler, kontrollü alanlarda mangal yakarken çocuklar oyun oynadı. Bazı vatandaşlar, orman içindeki hamaklarda sallanırken bazıları ise yeşillik alanda yürüdü. 

Kahvaltı yapmak için ormanı tercih eden Abdullah Geçkin, "Serinlikte oturuyoruz, yürüyüş yapıyoruz. Bayram tatili boyunca ilk kez pikniğe çıkabildik. Ağaç altında dinlenip vakit geçiriyoruz" dedi. 

Torunlarıyla ormana gelen Mevlüt Çetinkaya, komşuları, akrabaları ve ailesiyle iyi bir bayram geçirdiklerini söyledi. Çetinkaya,"Bazen burası çok kalabalık oluyor yer bulamıyoruz. Orman da temizdi. Bizim de temiz tutmamız lazım" diye konuştu. 

Kalabalık grup halinde pikniğe gelen Yasemin Eligöz, Avşa Adası’ndan döndüklerini, piknik yapıp tatili İstanbul'da bitireceklerini söyledi. 

Nefise Yiğit ise ormana gelmek için Avcılar'dan sabah yola çıktıklarını ifade ederek, "Çanakkale'deydim, şimdi bir de buraya geldim. Akşama kadar buradayız. Hava nemli, sıcak, ormanda vakit çok güzel geçiyor" ifadelerini kullandı. 

Sarıyer Kısırkaya Plajı'nda da bayram boyunca gözlenen yoğunluk bugün de sürdü. Deniz dalgalı olmasına rağmen bazı vatandaşlar yüzmekten vazgeçmezken bazıları da sadece güneşlenmeyi tercih etti. Plajda görevli cankurtaranlar düdük çalıp denizde yüzerken, kurallara uymayanları sık sık uyardı. 

Ailesiyle plaja gelen Meryem Torun, bayram boyunca yakınlarını ziyaret ettiklerini söyledi. Torun, deniz suyunun soğuk olduğunu ifade ederek, "Çocuklar eğleniyor, onlar için geldik. Mangalımızı yakacağız. Bayramda hep İstanbul'daydık, eşim çalıştığı için ilk kez böyle bir etkinlik yaptık" dedi. 

Kısırkaya Plajı'nı ücretsiz olduğu için tercih ettiğini belirten Ersan Bayram, "Bu ikinci gelişimiz. Tatile gidemediğimiz için buraya geliyoruz. Yarın çalışmaya başlayacağız, son günün tadını çıkarmaya çalışıyoruz" diye konuştu. 

Ümraniye Millet Bahçesi'nde piknik yapmaya gelenler de doğal gazlı ızgarada yiyeceklerini pişirirken çocuklar hamakta sallanıp, top oynadı. Bazı vatandaşlar da ağaçların arasına astıkları iplerle voleybol oynayıp, vakit geçirdi. 

Ailesiyle pikniğe gelen Sami Karafakıoğlu, kentte güzel bir bayram geçirip dinlendiklerini kaydetti.  Karafakıoğlu, son gün ailece piknik yaptıklarını aktararak, "Bayramda İstanbul'daydıkÇocuklar parkta eğlenirken biz de burada tavla falan oynuyoruz." ifadelerini kullandı. 

Sait Yıldırım ise "Memleketine giden gitti ama biz burayı tercih ettik. Memleket havası yaz ortalarında falan oluyor. İstanbul'da bu tarz gezebilecek ve piknik yapılacak yerlerin sayısı arttığı için çok da artık dışarıya meyilli olunmuyor. Bu tarz alanların çoğalması da hepimizin isteğiydi. Güzel bir an yaşıyoruz" dedi.

Kentin sahil kesimleri de vatandaşlarca tercih edilen mekanlar arasında yer aldı.  Sıcaktan bunalan bazı vatandaşlar, Caddebostan Sahili'nde yüzdü.