İstanbul Sarıyer'de pazar ayini sırasında Santa Maria Kilisesi'ne yapılan silahlı saldırıda bir kişi hayatını kaybetmişti. Emniyet'in 12 saat içinde Başakşehir'de düzenlediği operasyonda yakalanan şüphelilerin en net fotoğrafları ortaya çıktı. Emniyet'teki karede Rus uyruklu D.T. (sağda) ve Tacik uyruklu A.K. (solda) yer alıyor.

Sarıyer ilçesindeki Santa Maria Kilisesi’nde Pazar ayini sırasında meydana gelen ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırıya ilişkin yakalanan IŞİD’li iki terörist de dahil hücrede yer alan 28 şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

TANINMAMAK İÇİN TIRAŞ OLMUŞ

Tuncer Cihan adlı vatandaşın hayatını kaybettiği saldırıda teröristlerin olay yerine giderken kullandıkları ‘kayıp’ otomobil Beylikdüzü’nde otluk bir alanda ağaç altında terk edilmiş halde bulunmuştu. Beylikdüzü’nden Başakşehir'e dolmuşla kaçtıkları ortaya çıkan teröristlerden Rus uyruklu D.T.’nin tanınmamak için saçını ve sakalını kestiği belirlendi.

RESTORANDA GARSON OLARAK ÇALIŞTILAR

Ayrıca IŞİD’li teröristlerin Bahçelievler ilçesinde bir sushi restoranında çalıştıkları anlaşıldı. Teröristlerin maddi giderlerini kayıt dışı çalıştıkları bu iş yerinden aldıkları maaşla karşıladıkları belirtildi.

SALDIRI ESNASINDA ÜZERLERİNDE OLAN KIYAFETLER BULUNDU

Ayrıca teröristlerin saldırıdan sonra kaçarken üzerlerindeki kıyafetleri değiştirdikleri, bu kıyafetlerin evlerinin ve arabalarının yakınında bulunduğu öğrenildi.

 

 

BEYLİKDÜZÜ'NDE BİR İZ ARANIYOR 

Öte yandan saldırganların kullandığı Polonya plakalı otomobil, akşam saatlerinde Beylikdüzü'nde terk edilmiş olarak bulunmuştu. Polis ekipleri bugün, otomobilin bulduğu alanda yeniden inceleme yaptı.