Bir zamanlar kriptonun altın çocuğu olarak tanıtılan ve şimdilerde dolandıcılıktan yargılanan FTX borsasının eski CEO'su Sam Bankman-Fried'ın hapishanedeki son hali görüntülendi.

Kripto varlıklar hakkındaki sosyal medya paylaşımları ile tanınan Tiffany Fong, önceki yıl iflas eden FTX'in kurucusu Bankman-Fried hapishanedeki son halini paylaştı. Fong, fotoğrafı Bankman-Fried ile birlikte hapiste olan G Lock adlı eski bir çete üyesinden söyledi.

Fong dün X'te yayınladığı bir videoda, "G Lock'a göre bu fotoğraflar 17 Aralık 2023'te çekildi, çünkü görünüşe göre mahkumların yalnızca Noel ve Babalar Günü'nde fotoğraf çekmesine izin veriliyor" dedi.

Fong, mahremiyet nedeniyle diğer mahkumların yüzlerini gizlediğini söyledi. Fotoğrafta, "G Lock" isimli adam, oldukça bakımsız görünen Bankman-Fried'ın yanında dururken görülebiliyor.

AĞUSTOSTAN BERİ CEZAEVİNDE

Bankman-Fried, ağustos ayından bu yana Brooklyn Metropolitan Gözaltı Merkezi'nde tutuluyor. Başlangıçta ev hapsinde tutulan Bankman-Fried, ABD Bölge Yargıcı Lewis Kaplan'ın "tanıkları etkilemeye" çalıştığına inanmak için nedenleri olduğunu söylemesinin ardından yeniden tutuklanmıştı.

Kötü koşullarıyla ünlü olan Brooklyn hapishanesi hakkında daha önce eski bir gardiyan "Cezaevleri Bürosu'ndaki en sorunlu tesis" yorumunu yapmıştı.

NE OLMUŞTU?

Kripto para borsası FTX, geçen yıl kasım ayında iflas etmiş, şirketin CEO'su Sam Bankman-Fried'ın da istifa ettiği açıklanmıştı.

Bankman-Fried, aralık ayında ABD'nin suç duyurusunun ardından Bahamalar'da gözaltına alınmıştı.

ABD'ye 21 Aralık 2022'de teslim edilen Bankman-Fried'ın duruşmaya kadar 250 milyon dolar kefaletle serbest bırakılması kararlaştırılmıştı. Bankman-Fried'ın kefaleti, ağustos ayında tanıkları etkilemeye çalıştığı gerekçesiyle iptal edilmiş, eski CEO Brooklyn'deki bir cezaevine gönderilmişti.