Milyarderleri inceleyen uzmanlar, dünyanın en zengin insanları arasındaki benzerlikleri tespit etti... Yapılan incelemelere göre milyarderlerin yüzde 88'inin erkek, yüzde 65'inin beyaz ve yüzde 90'ının 50 yaşın üzerinde olduğu belirtilirken burçlarına da bakıldı.

Uzmanlar, dünyanın en zengin insanlarının burçlarına bakarken dikkat çekici bulgulara ulaştı. Astrologlar, milyarderlerin ağırlıklı olarak 3 burçta olduğunu açıkladı.

İŞTE MİLYARDERLERİN BURÇLARI

TERAZİ (23 Eylül - 22 Ekim)

Teraziler dünyadaki milyarderlerin %12'sini oluşturuyor. Venüs tarafından yönetilen ve ilahi adalet terazisiyle temsil edilen Teraziler, güçlü bir estetik anlayışına ve karşılayamayacakları şeylere karşı bir zayıflığa sahip olmakla biliniyor.

Yetenekli ve sosyal becerileri yüksek olarak bilinen teraziler, ortama neşe katan bireyler oluyor. Milyarder teraziler arasında modacı Ralph Lauren, Walmart'ın varisi Alice Walton ve bünyesinde Zara ve Mango gibi şirketleri barındıran Inditex'in kurucusu Amancio Ortega da yer alıyor.

BALIK (19 Şubat - 20 Mart)

Balık burcu insanları dünyadaki milyarderlerin %11'ini oluşturur. Bu burca mensup kişilerin hayalperest ve sezgileri güçlü olduğu biliniyor. 

Moët & Chandon, Dom Pérignon, Krug, Veuve Clicquot, Belvedere ve Hennessy'yi içeren portföyüyle dünyanın en büyük lüks mallar şirketi olan LVMH'nin kurucusu ve CEO'su Bernard Arnault bu konuda bir örnektir.

Diğer balık burcu milyarderleri arasında Nike'ın kurucu ortağı Phil Knight ve medya imparatoru Rupert Murdoch yer almaktadır.

BOĞA BURCU (20 Nisan - 20 Mayıs)

Boğa burcu insanları dünyadaki milyarderlerin %10'unu oluşturur ve ikinci zenginlik ve değer evini yöneten burç olarak bilinir.

Boğalar süslü şeyleri ve onları elde etmek için çalışmayı severler. Kendini beğenmişlikle düpedüz sahiplenmenin inatçı ve acımasız bir karışımı olan boğalar, insan gelişiminin bebeklik evresini temsil eder. 

Boğaların Amaçları her ne pahasına olursa olsun istikrar ve taviz vermeden rahatlıktır.

Milyarder boğalara örnek olarak Facebook kurucu ortağı/CEO'su Mark Zuckerberg, elektrik süpürgesi patronu James Dyson, David Koch ve Altana varisi/BMW hissedarı/hayırsever/Almanya'nın en zengin kadını Susanne Klatten verilebilir.