İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar'ın belediye başkan aday adaylığı için istifa etmesi sonrası yerine göreve gelen Murat Demir, parti binasında yönetim kurulu ile birlikte yaptığı açıklamayla istifa etti.

İlçe Başkanı Murat Demir, uzun süredir yönetim bazında sıkıntılar yaşadıklarını belirterek "Kol kırılır yen içinde kalır diyerek, kendi içimizde konuşsak da dışarıya aksettirmemeye çalıştık. Uyarılarımızı yaptık, muhtemel kötü sonuçları engellemeye çalıştık, ancak bu gün başarılı olamadığımızı anlamış bulunmaktayız" dedi.

YÖNETİM YEDEKLERİYLE BİRLİKTE AYRILDI 

İlçe başkanı, başkan Yardımcıları, yönetim kurulu ve yedekleriyle birlikte toplam 66 kişi istifa ettiği açıklanırken İlçe Başkanı Demir, İl Başkanı Hasan Aksoy’u suçladı. 27 Kasım’da seçimle yönetime geldiklerini dile getiren Demir, şunları söyledi:

- Bugün teşkilatları için gecesini gündüzüne katması, gerekenler, sırf koltuk sevdası için, Türkiye de 57 vilayette büyük, her seçimde Türkiye ortalamasından yüksek bir oy oranı alan bir teşkilatı, görevden aldırmak için yolları arşınlamaktadır. İl başkanı Hasan Aksoy'un kişisel ego ve ihtiraslarının partiyi Samsun'da iyice küçülttüğünü ve sıkıştırdığını üzülerek söylemek durumundayım.

- Siyasi teamüllerden uzak bir şekilde Samsun'u ve tüm ilçelerini, istişareden uzak bir anlayışla dizayn etme çabası durdurulamaz bir noktaya gelmiş bulunmaktadır. Bu nedenle arkadaşlarımla hep birlikte İlkadım ilçe yönetiminden istifa ediyoruz. Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet, müsavvat, meşveret.