İYİ Parti Kars İl Yönetim Kurulu'nda görev yapan 22 kişi Genel Merkez'e tepki gösterek istifa etti.

Kars Belediye Başkan adayının ilan edilme yöntemini eleştiren yönetim kurulu üyeleri yaptıkları basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

- İYİ Parti kurulduğu günden bugüne kadar parti yönetim kurulunda görev yapan üç kişi belediye başkan aday adaylığını açıklamışlardır.  Genel Merkez yayınladığı genelgede son başvuru tarihini 22 Aralık 2023 olarak belirlemiştir. Buna rağmen 3 arkadaşımız olan Nebi Arığ, Ömer Baran Yeşilbağ ve Muzaffer Melih Sadak aday adayı olarak il yönetimine müracaat etmelerine rağmen genel merkezce başvuruları dikkate alınmayarak son başvuru tarihini beklemeden 15 Aralık 2023 tarihinde aday ilan edilmiştir.

- Durumu görüştüğümüz Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, ‘Genel Merkez olarak istediğimiz adayı belirleriz’ ifadesinde bulunmuştur. Bu partide 6 yıldan beri verdiğimiz hizmeti Kars halkının takdirine, Sayın Genel Başkanın vicdanına havale ediyoruz. İl yönetim kurulu üyeleri olarak İYİ Parti’deki görevlerimizden ve üyelikten istifa ediyoruz.

İL YÖNETİMİNDEN İSTİFA EDENLER

Ömer Baran Yeşilbağ, Muzaffer Melih Sadak, Mustafa Araz, Melih Kural, Murat Erben, Rahim Arığ, Kerim Ödünçtimur, Yavuz Kanbay, Haşim Çiftçi, Şengül Arığ, Adem Sevgi, Gülay Yeşilbağ, Bayram Arastur, Turan Edizer, Nevzat İrenci, Sevda Alsanç, Nihat Baydağ, Muharrem Alin, Erdinç Perk, Atanur Kurban, Murat Karabıyık, Kemalettin Kavanaş"

İL BAŞKANI: İSTİFALAR ŞAHSİ

İYİ Parti Kars İl Başkanı Yüksel Akbaba ise isitfaların şahsi olduğunu belirtti. Akbaba şunları söyledi:

- İstifalarla ilgili bize resmi ulaşmış bir bilgi yoktur. İstifalar şahsidir, arkadaşlar içerisinde istifa edenler olabilir, ona da saygı duyuyoruz. Teşkilat olarak kurumsal yapılarımız  il, merkez ilçe ve ilçe başkanlıkları olarak görevimizin başındayız. Belediye başkan adayımız da yanımızda, beraber mücadeleye devam ediyoruz.