ANKA Haber Ajansı'nın 22 Şubat'ta geçtiği habere göre, Yozgat Sorgun İYİ Parti İlçe Başkanlığı Siyasi İşler Başkanı Durak Kaya, ilçe teşkilatının gerekçe gösterilmeden görevden alınması nedeniyle ilçe yönetimiyle birlikte 400’ü aşkın üyenin partiden istifa ettiğini açıkladı.

Haberde, Kaya'nın "Sayın Bakanımız Lütfullah Kayalar teşkilatın arkasında durmadı ve biz Sorgun ilçe yönetimi olarak istifa ettik. 400’ü aşkın üyemizle birlikte istifalar var ve istifalar devam ediyor" dediği ileri sürüldü.

İYİ PARTİ'DEN AÇIKLAMA

İYİ Parti Yozgat İl Başkanlığı, istifa iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. İddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

* "22 Şubat 2024 tarihinde bazı ulusal yayın organlarında yer alan Yozgat Sorgun İYİ Parti İlçe Teşkilatı’ndan 400’ü aşkın üyenin istifa ettiğini duyuran haber gerçeği yansıtmamaktadır. 

* Önceki yönetime mensup 21 üyenin istifası yeni yönetimin oluşması sırasında gerçekleşmiştir. Tüm siyasi partilerde olduğu gibi bizim partimizde de üye çıkışları ve yeni üye kayıtları olağandır. Son 2 haftada Sorgun İlçe Teşkilatı’na 147 yeni üye kaydı yapılmış olup, bu üyelerimizin 40’ı daha önceki dönemlerde partimizden ayrılan ve geri dönen üyelerimizdir.

* Seçim sath-ı mailine girdiğimiz bu günlerde tamamen yalan bilgilerden oluşan ve bazı odaklar tarafından kamuoyunda partimizi hedef alan negatif bir algı oluşturmaya yönelik servis edilen bu haberin gerçeği yansıtmadığını kamuoyumuzla paylaşıyoruz."