İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener geçtiğimiz hafta sürpriz bir şekilde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştü. 

Sürpriz görüşmenin haberini, İletişim Başkanı Fahrettin Altun aynı gün sabah saatlerinde X hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Altun mesajında "Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün saat 17.00'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde İYİ Parti eski Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'i kabul edecektir" ifadelerini kullandı.

Görüşmenin içeriğine dair sızan kulis bilgileri dışında herhangi bir açıklama yapılmadı. Akşener cephesinden görüşme talebinin Erdoğan'dan geldiği bilgisi paylaşılırken İYİ Parti yönetimi bilgileri olmayan görüşmeden duydukları rahatsızlığı kamuoyuyla paylaştı. 

"GÖRÜŞMEDEN HABERİM YOKTU"

Siyaset gündemine bomba gibi düşen görüşmeye dair İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu da ilk kez konuştu.

HaberTürk televizyonunda katıldığı bir programda konuşan İYİ Parti lideri Dervişoğlu Akşener-Erdoğan görüşmesinden daha önce haberinin olmadığını, görüşmeyi İletişim Başkanlığı'nın sosyal medyada yaptığı paylaşımla gördüğünü söyledi.

Görüşmeden çıktıktan sonra Akşener'in kendisini bilgilendirdiğini aktaran Dervişoğlu, Akşener'in Erdoğan ile görüşmesinde Türkiye ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını söylediğini aktardı.

"MUHATAP OLARAK BENİM ALINMAM GEREKİRDİ"

Görüşmeyi olumlu bulmadığını vurgulayan Dervişoğlu,

"Beni ilgilendiren tarafı İYİ Parti'nin genel başkanı benken Sayın Erdoğan'ın Sayın Akşener ile görüşmesi. Muhatap olarak benim alınmam gerekirdi.

"BEN KİMSENİN MEMURU DEĞİLİM"

Bazı insanlar boyuna posuna bakmadan Hasan Dağı'na oduna gitmeye kalkışırlarsa şayet işte o zaman benden ummadıkları bir tepkiyi görebilirler.

Ben bu partinin genel başkanıyım, partinin dününe bugününe yarınlarına sekte vuracak adımlara izin vermem. Ben kimsenin memuru değilim."