31 Mart yerel seçimlerine 81 ilde kendi adaylarıyla girme kararı alan İYİ Parti bugün İstanbul ve Balıkesir'in ardından Ankara adayını da açıkladı. 

İYİ Parti Ankara'da Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanılığı görevi süresince danışmanlığı yapan Cengiz Topel Yıldırım'ı aday gösterdi.


Yıldırım'ı kürsüye davet eden Akşener, kendisine parti rozetini taktı.

"ARAMIZA HOŞ GELDİN"

Parti genel merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Genel Başkan Akşener, "Kendisine İYİ Parti adına Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını, inşallah da belediye başkanlığını teklif ettiğimde hiç sektirmeden 'Ankara'ya hizmet etmek benim için bir görevdir, şereftir' dedi ve kazanmak üzere bugünden itibaren yola çıkıyor. Aramıza hoş geldiniz." ifadelerini kullandı. 

"ANKARA ADINA YAKIŞAN KONUMDAN UZAKTIR"

Ankara Büyükşehir Belediye başkan adaylığına layık görülmenin kendisi için tarifsiz bir onur ve büyük bir mesuliyet olduğunu söyleyen Yıldırım şunları aktardı: 

"Ankara, adına, şanına, rütbesine ve mazisine yakışan bir konumdan fersah fersah uzaktır. Ankara'ya memat gelmemiş fakat Ankara'dan hayat gitmiştir.

Son 30 yıla baktığınızda Ankara ziyandadır. 25 sene uçuk projelerle kaynaklarını tüketen Ankara, son 5 yılda ayağa kalkacağına tembellik ve ihmalkarlığın pençesine düşürülmüştür.

Her fanteziyi proje zanneden bir zihniyetle, her projeyi fantezi olarak gören bir atalet arasına sıkışmıştır." 

Yıldırım, hızla gelişen dünyaya ayak uyduramayan vizyonsuz ve vasat belediyeciliğe karşı bambaşka bir belediyecilik vadettiklerini belirtti.  

2014 yerel seçiminde, CHP'nin Ankara adayı olarak ismi geçen fakat aday gösyerilmeyen Yıldırım, bir dönem de Ankaragücü kulübünün başkanlığını yaptı. 

İYİ PARTİ HESABINDAN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Cengiz Topel Yıldırım'ın aday gösterilmesinin ardından İYİ Parti'nin resmi X hesabından dikkat çeken bir paylaşım yapıldı. 

Akşner'in Yıldırım'a rozet taktığı anların fotoğrafıyla yapılan paylaşımda "Karşınızda; Neredeyse 30 yıldır Ankara'mızda hüküm süren vizyonsuzluğu ve vasatlığı değiştirmeye, Başkentimizi İYİ Belediyecilik anlayışımızla layık olduğu gibi yönetmeye gelen, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Cengiz Topel Yıldırım!" notuna yer verildi. 

İYİ Parti'nin 2019 seçimlerinde destek verdiği, Genel Başkan Akşener'in cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği Mansur Yavaş döneminin "vasat ve vizyonsuz" olarak nitelenmesi dikat çekti. 

YILDIRIM'DAN İLK PAYLAŞIM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ismini ilan etmesinin ardından Yıldırım sosyla medya hesabından yaptığı ilk açıklamada "Biz hazırız Ankara hazır  Siz de hazırsanız başlıyoruz" ve "Ankara için Bismillah diyerek yola çıkıyoruz." ifadelerini kullandı.