Meteoroloji tarafından Ege Bölgesi genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bildirildi. İzmir'de de etkisini gösteren sıcaklıklar vatandaşları bunalttı.

Gölgede 38 dereceyi bulan sıcak hava nedeniyle şehrin en yoğun yerlerinden biri olan Alsancak Kordonboyu ile işlek caddeler boş kaldı.

Dışarı çıkmak zorunda kalan Azize Oktay, "Diş tedavisi için hastaneye geldim ancak hava çok sıcak. Randevu saatimize de biraz vakit var. Biz de hastaneden dışarıya attık kendimizi. Hava da çok sıcak olduğu için, gölgede oturup serinlemeye çalışıyoruz" dedi.

Balık tutmak için sahile gelen Kadri Canlı ise "Balık tutma zevkinin sıcağı, soğuğu olmuyor, burada deniz havası alıyoruz ve kafamızı dinliyoruz. Önemli olan o. Sıcaklar etkilese de idare etmeye çalışıyorum. Çok sıcak bastırdığı zaman yanımdan eksik etmediğim buzlu suyumu içiyorum diye konuştu.

Çarşamba, perşembe ve cuma günleri bölge genelinde mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyredeceği tahmin edildiği bildirildi.