İzmir'in Çiğli ilçesinde, bir parfüm fabrikasında çıkan yangında 1 işçi öldü, 3 işçi de yaralandı. Yangın, itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü.

PARFÜM ŞİŞELERİ ETRAFA SAÇILDI 

Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir parfüm fabrikasında saat 08.30 sıralarında yangın çıktı. Alevlerin hızla sardığı fabrikadan yükselen dumanlar, bölgenin birçok noktasından görüldü.

İhbarla bölgeye itfaiye, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Çevrede geniş güvenlik önlemi alınırken, yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saatlik çalışmayla kontrol altına aldı.

ÇIKIŞ NEDENİ ARAŞTIRILIYOR 

Fabrikada yapılan kontrollerde iş yeri çalışanı olduğu öğrenilen 1 kişinin cesedine ulaşıldı, 3 işçi de yaralandı. Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ayrıca fabrika bahçesindeki hafif ticari araç da kullanılamaz hale geldi.

Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

YANAN İŞÇİ DIŞARI FIRLADI

Yangında yaralanan üç kişiden birinin alevler içerisinde dışarıya çıktığı anlar, çevredeki bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

ÜRETİME SON VERİLMİŞ 

Öte yandan fabrikadaki parfüm üretimine bir süre önce son verildiği, kalan parfümler ile üretimde kullanılan malzemeler için buranın depo olarak tutulduğu belirtildi. İçerideki kişilerin ise fabrika işçisi olduğu, o anda temizlik için iş yerinde bulundukları öğrenildi. 

ÖLEN İŞÇİNİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

aşamını yitiren işçinin evli ve 3 çocuk babası Kadir Zor (43) yaralanan işçilerin ise A.G., V.Ö. ve M.Z. olduğu bildirildi. Hastanedeki tedavi altında olan yaralıların hayat tehlikelerinin sürdüğü öğrenildi.

İzmir İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, yangının çıkış nedeni ile ilgili incelemelerini sürdürüyor. İlk belirlemelere göre; deodorant dolumu yapan sistemde parlama sonucu yangının çıkmış olabileceği üzerinde durulurken, detaylı incelemenin sürdüğü belirtildi.