İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde bir soğuk hava deposunda çıkan yangın büyük ölçüde söndürüldü. 

Sütçüler Mahallesi'ndeki soğuk hava deposunda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevlerin hızla büyüdüğü depo bölgesine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi yönlendirildi.

Depoda yangın nedeniyle patlamalar yaşandı, çevredeki iş yerleri tahliye edildi. 

İtfaiye ekiplerinin yangına müdahale çalışmaları devam ediyor.

SÜREKLİ PATLAMA YAŞANDI

Kemalpaşa ilçesinde soğuk hava deposunda çıkan yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Alevlerin yükseldiği depoda turşu yapımında kullanılan asidik maddeler ile malzeme deposunda bulunan lastiklerin yandığı öğrenildi. 

Bölgede incelemelerde bulunan Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, şöyle konuştu:

- Neden çıktığı belli değil. Ama itfaiye söndürme çalışmalarına devam ediyor. Şu anda bir can kaybının yaşanmamış olması bizim için en önemli konu. Netice itibariyle kontrol altına alınacak ama içeride yanıcı maddeler olmasından dolayı da sürekli patlama meydana geliyor. Kontrol altına alındıktan sonra soğutma işlemlerinden sonra sebebiyle araştırılıp ortaya çıkacak.

"BÜYÜK ÖLÇÜDE KONTROL ALTINA ALINDI"

İzmir Valisi Süleyman Elban, Kemalpaşa'daki lojistik firmasındaki soğuk hava deposunda çıkan yangını yerinde inceledi. Yetkililerden bilgi alan Vali Elban, "Çıkan yangın sonucu görüldüğü üzere depo tamamen yanmış durumda. Depoda hem kimyasal hem de plastik malzemeler olduğu için ara ara patlamalarla birlikte yangın hızla yayıldı. 16 itfaiye ekibimiz, ambulans ve su tankerlerimiz gibi birçok aracımız burada. Yangın büyük ölçüde kontrol altına alındı" dedi.

"YARALI OLMAMASI EN BÜYÜK TESELLİ"

Elban, şöyle konuştu:

- İçeride kimyevi ve plastik malzemeler olduğu için yangın devam ediyor. İçimizi rahatlatan Allah'a şükür herhangi bir can kaybının olmayışı. Büyük çaplı madde hasar var. Can kaybı ve yaralı olmaması bizim için en büyük teselli. İlgili firma çalışanlarına ve firma sahibine 'Geçmiş olsun' diliyorum.

- Yangının çıkışıyla ilgili şu an için herhangi bir tespit yok. Teknik ekibimizin çalışmaları sürüyor. Ayrıca tüm kamera kayıtları da incelenecek. İnanıyorum yakın bir zamanda yangının çıkış nedeni ile ilgili teknik raporda çıkar.