Bir zamanların 007'si Pierce Brosnan son günlerde ilginç bir suçlamayla karşı karşıya. Brosnan, bir parkın özel bölesine izinsiz girmekle suçlanıyor.

Mahkeme kayıtlarına göre, ünlü oyuncunun 1 Kasım'da Yellowstone'un kuzey kesiminde, Wyoming-Montana sınırı yakınında bulunan Mammoth Terraces'ta yasaklı bir bölgede yürüdüğü iddia ediliyor.

ABD Wyoming Başsavcılığı, County Louth'taki Drogheda'dan gelen 007 yıldızının parkta film çalışması için değil kişisel bir ziyaret için bulunduğunu söyledi. Ancak Brosnan, Samuel L. Jackson'ın da rol aldığı bir Western filmi olan Unholy Trinity'yi çektiği için daha geniş bir alandaydı.

Mammoth Terraces, kaplıcaların bulunduğu manzaralı bir yer olmakla beraber son derecede tehlikeli. Hatta yasaklara rağmen parkın su kaynaklarına düşen 20'den fazla kişi hayatını kaybetti. Ağustos ayında da Michigan'lı bir adam resmi yoldan ayrıldıktan sonra termal yanıklara maruz kaldı.

Ayrıca her yıl Yellowstone'u ziyaret eden milyonlarca insandan bazıları, yoldan sapmamaları yönündeki uyarıları dikkate almadıkları için yaralanıyor. İzinsiz girenlere düzenli olarak hapis cezası, ağır para cezaları ve park yasakları veriliyor.