Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Amazon'un kurucusu ve eski CEO'su olan Jeff Bezos'la 2019 yılında boşanan MacKenzie Scott, o dönemde verdiği sözü tutarak gündem oldu. Boşanma süreci sonunda elde edeceği parayı bağışlayacağını söyleyen Scott'ın sadece bu yıl içerisinde 2 milyar dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı. 

Yaklaşık 33.7 milyar dolarlık bir serbeti olduğu tahmin edilen Scott, 2019'dan beri ise 1900 sivil toplum kuruluşuna 16.5 milyar dolarlık bağışta bulundu. 

Scott geçmişte yaptığı açıklamada, "Yardımseverlik konusuna yaklaşımım düşünceli olmaya devam edecek. Zaman, efor ve dikkatle yapacağım. Fakat beklemeyeceğim. Kasa boşalana kadar devam edeceğim" demişti. 

Resmi verilere göre dünyanın en zengin 3'üncü insanı olan 59 yaşındaki Jeff Bezos ise geçmişte bu tür bir açıklama yapmamış fakat servetinin tamamını hayatının sonuna kadar bağışlayacağını dile getirmişti.

Scott'ın bu yıl bağış yaptığı kurumlar arasında Asyalı Amerikan Gazeteciler Derneği ve kürtaj hapı sağlayıcı bir kurum da bulunuyor. Scott'ın bu yıl 360 STK'ya bağış yaptığı açıklandı.