NBA'in yıldız basketbolcusu John Wall, iki kez kafasına silah dayadığını ve neredeyse intihar etmek üzere olduğunu açıkladı.

33 yaşında olan ve 2010 draftında Washington Wizards tarafından 1. sıradan seçildiğinden beri NBA'de forma giyen John Wall, kısa sürede milyon dolarlık bir kontratla ödüllendirilen bir All-Star'dan sakatlıklar nedeniyle kariyerinin raydan çıktığını gördü.

2020'de tüm sezonu kaçırdı ve o zamandan bu yana 276 milyon dolardan fazla kontrat kazanan oyuncu NBA'de kendine bir yer bulmakta zorlandı.

2022'de John Wall, ciddi bir aşil sakatlığından kurtulurken (üç sezonda ancak 40 maç oynayabildi) ve COVID-19 salgınının en yoğun olduğu dönemde aile üyelerinin ölümünden muzdaripken intiharı düşündüğünü açıkladı.

Wall, kendisini "en karanlık yere" götüren süreci şöyle anlattı:

"Hayatımda bulunduğum en karanlık yerdi. Yani... bir noktada kendimi öldürmeyi düşündüm. Benim için her şey çok hızlı oldu. Üç yıl içinde dünyanın zirvesindeyken benim için önemli olan neredeyse her şeyi kaybettim. 2017'de, Boston'a karşı serinin 7. maçını zorladıktan sonra Washington'da spiker masasına zıplıyordum ve şehrin kralıydım. Sanırım hayatımın sihirbazıyım."

"ANNEMİ KANSERDEN KAYBETTİM"

"Bir yıl sonra aşil tendonum koptu ve bildiğim tek mabedi, yani basketbol oyununu kaybettim. Ameliyatlar yüzünden o kadar kötü bir enfeksiyon kaptım ki neredeyse ayağımın kesilmesi gerekiyordu. Bir yıl sonra da dünyadaki en iyi arkadaşımı, annemi meme kanserinden kaybettim."

Bunun nasıl bir şey olduğunu biliyorum. Ve insanlara akıl sağlığı sorununun çok ciddi olduğunu anlatmaya çalışıyorum. O olaydan sonra bir terapiste gitmek zorunda kaldım. Eğer iki çocuğum olmasaydı kendimi öldürebilirdim. Kafama iki kez silah dayadım ve bana yakın olan pek çok insan, o zamanki arkadaşlarım, bunu bilmiyordu.

CURRY'DEN SONRA EN ÇOK KAZANAN İSİM

47,3 milyon dolarlık kontratıyla Stephen Curry'nin (48 milyon dolar) ardından NBA'in en çok kazanan ikinci oyuncusu olan Wall, geçtiğimiz sezon Los Angeles Clippers formasıyla 22.2 dakikada 11.4 sayı, 4.2 ribaund ve 5.2 asist ortalamaları yakaladı.

Beş kez All-Star seçilen oyuncunun kariyer istatistikleri 18.7 sayı, 4.2 ribaund ve 8.9 asist.