İngiliz futbolcu Jordan Henderson, Suudi Pro Lig kulübü Al Ettifaq ile ayrılma konusunda anlaşmaya vardı ve Ajax'a transfer olmaya çok yakın.

33 yaşındaki futbolcu, geçen yaz imzaladığı üç yıllık sözleşmenin feshini sonuçlandırma sürecinde ve ayrılışında herhangi bir transfer ücreti söz konusu olmayacak. Henderson, sezonluk 14 milyon Euro + bonuslar kazanacaktı.

Bu arada Henderson, Al Ettifaq'ın Abu Dabi'deki kış kampından İngiltere'ye döndü ve Ajax'a transferi konusunda prensipte anlaşmaya vardı. Bu transferin gerçekleşmesi ve orta saha oyuncusunun Avrupa futboluna dönüşünün tamamlanması için evrak işlerinin ve detayların halledilmesi gerekiyor.

Henderson'ın Suudi Arabistan'dan ayrılışı, Anfield'dan ayrılışından sadece altı ay sonra gerçekleşmiş olacak.

ELEŞTİRİLERE RAĞMEN ARABİSTAN'A GİTTİ

Geçtiğimiz temmuz ayında Suudi Arabistan'a gitmek üzere Liverpool'daki 12 yıllık kariyerini sonlandıran Henderson, eylül ayında The Athletic'e verdiği özel röportajda 'özel bir şey başarmak' istediğini söyleyerek eleştirilerin ardından yaptığı transferi savundu.

Arabistan'da 17 maçta forma giyen Henderson, Liverpool'dan eski takım arkadaşı Steven Gerrard'ın yönettiği takımda dört asist yaptı ancak kulüpteki ilk sezonunun ortasında takımdan ayrılma kararı aldı.