Üsküdar'da gerçekleşen olay Çarşamba günü saat 12.30 sıralarında Ünalan Mahallesi Baraj Yolu Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre 34 TJR 50 plakalı taksi şoförü ile 11Ü hat numaralı Esatpaşa-Üsküdar seferini yapan İETT otobüs şoförü Sevtap Danış arasında yol verme nedeniyle tartışma yaşandı. Taksi şoförü, aracını caddede bırakıp otobüse yürüdü. 

OTOBÜSÜN CAMINI YUMRUKLADI

Bunun üzerine otobüs şoförü Danış, içi yolcu dolu otobüsün kapılarını kilitleyerek taksicinin içeri girmesini engelledi. Otobüsün etrafında dolaşan taksici, kadın şoföre küfür edip ve hakaretler etmeye başladı.  Taksici cep telefonuyla görüntülendiğini fark etse de otobüsün camını yumruklamaya devam etti.

TAKSİCİ GÖZALTINA ALINDI

İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. İETT otobüs şoförü Sevtap Danış, taksiciden şikayetçi oldu. Kamera görüntülerini inceleyen polis ekipleri, taksinin plakasından şüphelinin M.V.A. olduğunu tespit etti. Yapılan çalışma sonrasında taksi şoförü gözaltına alındı. Yapılan sorgulamada taksi şoförünün benzer suçlardan poliste çok sayıda suç kaydı olduğu belirlendi. M.V.A., polis merkezindeki işlemlerinin ardından tehdit ve hakaret suçlarından adliyeye sevk edildi.

"KÜFÜR EDİP, CAMA VURARAK TEHDİT EDİYOR"

Olayla ilgili konuşan İETT ve Belediye Çalışanları Dayanışma Derneği (İBÇD) kaza ekibinden Şahin Akman "Bizim İETT otobüs şoförü kadın kardeşimiz, normal işinde çalışırken taksi sürücüsü olayın ne olduğunu anlamadan arkadaşımızın önünü kesiyor. Küfürler edip, cama vurarak tehdit ediyor. Biz de geldik, adli süreci başlattık. Sonucu bekleyeceğiz. Farkında olmadan bir şey de olabilir ama önüne kesmek, tehdit etmek küfür etmek doğru bir şey değil kim olursa olsun. Şikayetçi oldu, kurumun mağduriyeti de var." diye konuştu. 

ARAÇ KULLANIM KARTI İPTAL EDİLDİ

 Taksici M.V.A.'ya toplam 8 bin 509 lira para cezası kesilirken toplu taşıma aracı kullanım kartı süresiz iptal edildi.