Henüz 16 yaşındayken "içine şeytan kaçtığını" söyleyerek tuhaf tavırlar sergilemeye başlayan Anneliese Michel'in hikayesi gündem oldu.

Hikayesi birçok Hollywood yapımına ilham kaynağı olan Michel, içine şeytan kaçtığını söyleyerek örümcek ve kömür yemiş ve akıl sağlığı yerinde olmadığını söylemişti. Zaman zaman bayılan genç kadın peşinde şeytan ve iblislerin olduğunu söylerken bazen inme de geçiriyordu. 

23 yaşında ölene kadar çok sayıda uzmanın gördüğü genç kadına 18 ay içinde 67 ayrı şeytan çıkarma ayini yapıldı. Şeytanın sesini duyduğunu söyleyen ve şeytanın yüzünü gördüğünü söyleyen kadın normal bir şekilde yaşamaya çalıştı. Köpek gibi havlayan, kendi idrarını içen genç kadının ailesi olaydan önce Michel'in sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. 

Doktorlar epilepsi tanısı koysa da genç kadın şeytanla iletişim halinde olduğunu ve evin içinden tuhaf kokular yayıldığını söylemişti. 

Almanya'da yaşadığı bölgedeki kilisenin papazı Arnold Renz, bazı seanslar ile kadını kurtarmaya çalışsa da genç kadın hayata tutunamadı. 67 şeytan çıkarma ayininin 42'sinin kayıtlarının olduğu belirtilirken genç kadının 23 yaşında yetersiz beslenmeden öldüğü belirtildi.