ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde Play-Off çeyrek final 2’nci maçlarının ardından Fenerbahçe Alagöz Holding, Beşiktaş BOA ve ÇBK Mersin yarı finale yükseldi. Son yarı finalist ise Galatasaray Çağdaş Faktoring-Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor eşleşmesinin 3’üncü maçının ardından belli olacak.

BOTAŞ’ı deplasmanda 89-73 mağlup eden Fenerbahçe Alagöz Holding durumu 2-0’a getirdi ve yarı finale yükseldi. Konuk olduğu Nesibe Aydın’ı 98-93 yenerek seriyi 2-0 yapan Beşiktaş, yarı finale yükselen ekip oldu. Sahasında ağırladığı OGM Ormanspor’u 85-76 mağlup ederek durumu 2-0’a getiren ÇBK Mersin de adını yarı finale yazdırdı.

Galatasaray Çağdaş Faktoring ise ilk maçta mağlup ettiği Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor’a sahasında 95-83 mağlup oldu ve durum 1-1’e geldi. Bu eşleşmeden yarı finale yükselen ekip, 3’üncü maçın ardından belli olacak.

Öte yandan Beşiktaş BOA, yarı finalde ÇBK Mersin ile karşı karşıya gelecek. Fenerbahçe Alagöz Holding ise Galatasaray Çağdaş Faktoring - Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor eşleşmesinin galibiyle yarı finalde mücadele edecek.

  • Günün sonuçları şu şekilde:
  • ÇBK Mersin – OGM Ormanspor: 85-76
  • Nesibe Aydın – Beşiktaş BOA: 93-98
  • Galatasaray Çağdaş Faktoring - Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor: 83-95
  • BOTAŞ – Fenerbahçe Alagöz Holding: 73-89