8 Mart Dünya Kadınlar Günü onuruna TOG’un düzenlediği, Hepsiburada’nın ana sponsorluğunu üstlendiği ‘Geleceğin Güçlü Kadınları’ gecesinde kadınlara güçlü bir destek sunuldu.

Hepsiburada'dan yapılan açıklamaya göre, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde TİM Maslak Show Center’da, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) yararına ‘Geleceğin Güçlü Kadınları’ sosyal sorumluluk projesinin 3’üncüsü, Hepsiburada ana sponsorluğunda gerçekleşti. Bu anlamlı gecede elde edilen gelirler TOG Vakfı burs fonuna aktarılarak deprem bölgesinden üniversite öğrencisi genç kadınların eğitimlerine destek olmak için kullanılacak.

Hepsiburada’nın ana sponsorluğunda gerçekleşen bu özel gece, dünya tarihine adını yazdırmış öncü 8 güçlü kadından ilham alınarak hazırlandı. İlham kaynağı olan 8 güçlü kadının kendi ülkelerinin modasını yansıttığı bu gecede yer alan tasarımlar Meltem Özbek, Özlem Kaya, Özlem Süer, Sudietuz, Tuvana Büyükçınar Demir, Zeynep Tosun, Züleyha Kuru gibi sektörün başarılı tasarımcılarının gözünden özel olarak hazırlandı.

Koreografisi Öner Evez tarafından gerçekleşen defilede, özel olarak hazırlanan tasarımları taşıyan güçlü kadınlar ise; Aslı İnandık, Aslıhan Malbora, Begüm Birgören, Bestemsu Özdemir, Burcu Biricik, Cansu Tosun, Cemre Baysel, Deniz Baysal Yurtçu, Deniz Işın, Dilara Aksüyek, Ecem Özkaya, Esra Dermancıoğlu, Evrim Alasya, Hazal Türesan, İrem Helvacıoğlu, Kübra Dağlı, Melisa Şenolsun, Melis İşiten, Merve Oflaz, Müjde Uzman, Necla Güngör Kıragası, Nilsu Berfin Aktaş, Özgü Kaya, Pelin Karahan, İpek Çiçek, Şahika Ercümen, Şebnem Hassanisoughi, Yüsra Geyik gibi isimler oldu.

Projeye ana sponsor olarak destek olmaktan mutluluk duyduğunu aktaran Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin şunları söyledi:

“Öncelikle tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü can-ı gönülden kutluyor; eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu günler diliyorum. “Geleceğin Güçlü Kadınları”, her birinizin değerli katkısıyla çok güzel bir amaç için gerçekleştiriliyor. Bundan dolayı bu akşam çok gururlu ve duyguluyum.Bugünün bizim için önemli olmasının ayrıca iki nedeni var. İlk olarak girişimci kadınlarımızla buradayız. Onlar da bizimle bu güzel programı takip ediyor.

İkinci olarak Hepsiburada A Milli Kadın Basketbol takımının ana sponsoru. Milli Basketbolcumuz sevgili Tilbe de bu akşam sahnede ve Esra Gürses tasarımlı kıyafetinde özel bir detay taşıyor.

Hepsiburada olarak her zaman kadınlarımızın yanındayız ve onların büyüyen başarılarını izlemekten gurur ve mutluluk duyuyoruz. Bu uğurda çalışmalarımıza her zaman devam edeceğiz. Bugün burada, bu amaçla bir araya gelen herkese teşekkür ediyor, hayallerimizin gerçek olmasını diliyorum!” dedi.

Hepsiburada Pazarlama Grup Direktörü Görkem Dereli ise, “Hepsiburada,  e-ticarette kadın girişimciliğini destekleyen ilk platform. Bu sene Geleceğin Güçlü Kadınları etkinliğine ikinci kez ana destekçisi olduk. Bu etkinlik, bu sene çok daha anlamlı bir amaç için organize edildi. Geceden elde edilen gelirin tümü, TOG desteğiyle deprem bölgesindeki üniversite okuyan genç kadınlara bursa dönüşecek. Biz de Hepsiburada olarak bu projenin ana destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz. Etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek defilede yürüyenler arasında bizim için özel bir isim de var.  A Milli Basketbol Takımı oyuncumuz Tilbe Şenyürek de defilede yer alacak. Hepsiburada olarak 2 yıldır basketbol milli takımlar ana sponsoruyuz, bu anlamda kadın millli basketbol oyuncumuzun da bu defilede yer alması bizi heyecanlandırıyor. Üstelik Tilbe defilede  Hepsiburada’da bir kadın girişimci olan Defne Apollon İpekçilik markasının şalını giyerek sahnede yürüyecek. Dolayısıyla bu da bizim için ayrıca  kıymetli.”