İstanbul Fatih'te Uzun Çarşı Caddesi'nde bulunan bir iş hanına giren 2 hırsız, önce güvenlilik kameralarını kırdı. Ardından İş hanındaki dükkanlardan döviz, tesbih, altın, gümüş gibi toplam değeri 2 buçuk milyon lira olan malzemeyi çalarak kayıplara karıştı.POLİSİ ARADILAR

Sabah durumu fark eden iş yeri sakinleri, durumu polis ekiplerine bildirdi. Polis ekipleri olay yerinde yaptıkları incelemelerin ardından şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Hırsızların girdikleri iş yerlerinin güvenlik kameralarını etkisiz hale getirdikleri anlar ise güvenlik kameralarında yansıdı."800 BİN LİRA ZARARIM VAR"

İş hanında değerli tesbihler satan Murat Akbulut,  "Saat 11.00 civarında komşum aradı, bana hanın soyulduğunu söyledi, ben de buraya geldim. Geldiğimde gördüğüm manzara, kasamı dükkandan çıkartmışlar. İçindeki altınları, paraları dövizlerin hepsinin almışlar. Dükkanda, kaliteli tespihlerim vardı  7 tane,  tespihlerimin piyasa değeri  yaklaşık 150 bin liraydı. 3 adet bilezik, 21 Bin dolar civarı döviz, 8 bin TL nakit para 8-10 adet çeyrek altın vardı.  Toplamda yaklaşık 800 bin lira civarında zararım var" dedi."HAN OLARAK 2 BUÇUK MİLYON LİRA ZARARIMIZ VAR"

İş hanında dükkanı olan Doğuş Yayla, "Gece 23.45 civarında hana hırsızlar girmiş. Handaki hemen hemen bütün dükkanları patlatmışlar.

Bizim zararımız toplam 800 bin ila 1 milyon  lira civarında. Han olarak da toplama 2 buçuk milyon lira zararımız var. Kasalardan altın, döviz ve gümüş değerli eşyalarımızı almışlar" ifadelerini kullandı. (DHA)