Köyceğiz Su Sporları Merkezi'nde Kano ve Kürek Milli Takımı'nın yanı sıra Fenerbahçe ve Galatasaray'ın kürek takımları ile yurt dışından gelen ekipler kamp yapıyor. 

Merkezin yanı sıra ilçedeki otellerde de yoğunluğa neden olan takımlar, kamp süresince Türkiye'nin 16'ncı sakin şehir ünvanlı Köyceğiz'in doğal ve tarihi güzelliklerini de yakından görme fırsatı yakalıyor. 

Sporcular sabahın ilk saatlerinden itibaren Köyceğiz Gölü'nde çalışma yürütürken, günün ilerleyen saatlerinde ise bölgenin tarihi alanlarını, antik kentleri, İztuzu Plajı, Dalyan Kanalı, Sultaniye Kaplıcaları'nı gezerek dinlenme imkanı buluyor. 

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, "Köyceğiz Gölü son yıllarda Avrupa'nın en iyi kano ve kürek merkezi haline dönüşmüş durumda. Bunun en büyük göstergesi ise Avrupa'nın en ünlü kano ve kürek milli takımları periyodik aralıklarla Köyceğiz'e gelerek uzun bir süre kamp yapıyor" dedi.

Önceki yıllarda özellikle kampların çoğunun Antalya ve Sakarya'da yapıldığını söyleyen Köyceğiz'de turizm işletmeciliği yapan Mustafa Ilık ise şunları kaydetti: 

"Artık kürekte de kanoda da biz iddialıyız. Türkiye ve yurt dışından birçok takım kış döneminde kamp için artık Köyceğiz'e geliyor. Şu anda bizim otelimizde ve bizim bağlantımız olan otellerde Litvanya, Özbekistan milli takımı ile Özbekistan'ın paralimpikleri var. Danimarka’nın kano kulübü var. Türk genç millilerimiz, kano milli takımımız var. Civarda da yine münferit olarak gelen kulüpler var."