Son günlerde tüm dünya Kate Middleton'ı konuşuyordu. Tahtın bir sonraki varisi Prens William'ın eşi Kate Middleton'ın aylardır kamuoyunun önünde görülmemesi komplo teorilerini de beraberinde getirmişti.

Son olarak Noel Günü, Galler Prensesi Catherine, İngiltere'nin Norfolk kentindeki Sandringham'daki St. Mary Magdalene Kilisesi'ndeki törene katılmış ve kocası Prens William ve üç çocukları Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louis ile kilisede yürümüştü.

KÖTÜ HABERİ DUYURDU

Middleton'ın bu törenden sonra bir daha kamuoyu önüne çıkmaması özellikle son günlerde tüm dünyada tartışma yaratmıştı. Wiliam'ın Middleton'ı aldattığı, aslında Prenses'in öldüğü gibi pek çok teorinin ardı arkası kesilmezken nihayet dün tüm bu esrarengiz duruma bir açıklık getirildi.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The Prince and Princess of Wales (@princeandprincessofwales)'in paylaştığı bir gönderi

Sosyal medya hesaplarından Middleton'ın bir videosu paylaşıldı ve Prenses kanser olduğunu açıkladı:

"Bu elbette büyük şok oldu, William ve ben genç ailemizin iyiliği için bunu özel olarak ele almak ve yönetmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz."

Middleton sözlerine şu şekilde devam etti: "Fakat en önemlisi, George, Charlotte ve Louis'e her şeyi onlara uygun şekilde açıklamak ve iyi olacağıma dair onları rahatlatmak zamanımızı aldı. Onlara da söylediğim gibi; iyiyim ve iyileşmeme yardımcı olacak şeylere odaklanarak her geçen gün zihnimde, bedenimde ve ruhumda daha da güçleniyorum."

PRENS HARRY VE MEGHAN MARKLE'DAN DESTEK

Prenses'in açıklamasının ardından başta Kraliyet Ailesi'nin olaylı çifti Prens Harry ve Meghan Markle olmak üzere tüm dünyadan pek çok destek mesajı geldi, 

Prens Harry ve Markle, kanser teşhisini açıkladıktan sonra yaptıkları açıklamada, "Kate ve ailesi için sağlık ve şifa diliyoruz ve bunu özel olarak ve huzur içinde yapabilmelerini umuyoruz" dediler.

KRAL, GELİNİYLE GURUR DUYDU

Bir süre önce hasta olduğu açıklanan Kral Charles da gelini Middleton'ı yalnız bırakmadı. Buckingham Sarayı sözcüsü de "Majesteleri, konuşma cesaretinden dolayı Catherine ile gurur duyuyor. Hastanede birlikte geçirdikleri zamanın ardından Majesteleri son haftalarda sevgili geliniyle yakın temas halinde" dedi.

Prenses'in kanser teşhisini duyurmasından sonra dünya liderlerinden ve pek çok ünlü isimden destek mesajları geldi.

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak sosyal medyada paylaştığı mesajda hızlı bir iyileşme diledi.

Sunak, "Düşüncelerim Galler Prensesi, Galler Prensi, Kraliyet Ailesi ve özellikle de bu zor dönemde onun üç çocuğuyla birlikte. Galler Prensesi iyileşmeye devam ederken tüm ülkenin sevgisine ve desteğine sahip. Bugün yaptığı açıklamayla muazzam bir cesaret gösterdi. Son haftalarda dünya çapındaki medyanın belirli kesimleri ve sosyal medya tarafından yoğun bir incelemeye tabi tutuldu ve haksız muameleye maruz kaldı. Sağlık meseleleri söz konusu olduğunda, herkes gibi, ona da odaklanabilmesi için mahremiyet tanınması gerekiyor" dedi.

BEYAZ SARAY'DAN AÇIKLAMA

Beyaz Saray Basın Sekreteri Karine Jean-Pierre, basın toplantısında gazetecilere yaptığı açıklamada, Beyaz Saray'ın düşüncelerini Prenses Kate'e ilettiğini ve kanser teşhisi haberinin inanılmaz derecede üzücü olduğunu söyledi.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Karine Jean, "Düşüncelerimiz Catherine ile bu inanılmaz zor dönemde onun aile üyeleri ve arkadaşlarıyla birlikte. Tamamen iyileşmesini diliyoruz ve özellikle bu dönemde onların mahremiyetine saygı duymamızın önemli olduğunu düşünüyorum" dedi. 

BIDEN ÇİFTİ: "CESURSUN"

Amerika Birleşik Devletleri'nin First Lady'si Jill Biden, X üzerinden yaptığı paylaşımdai "Sen cesursun ve seni seviyoruz" dedi.

Başkan Joe Biden da Middleton için X üzerinden bir mesaj paylaşarak, "Jill ve ben, sizin tamamen iyileşmeniz için dua eden dünya çapındaki milyonların arasına katıldık, Prenses Kate" dedi.

Eski Başkan Donald Trump'ın kızı ve eski danışmanı Ivanka Trump da X'te paylaştığı bir açıklamada Prenses Kate'in teşhisini duyunca derin üzüntü duyduğunu söyledi.

TRUMP: "MAHREMİYETİNE SAYGI DUYMALIYIZ"

Trump mesajında şu satırlara yer verdi: "Karşılaştığı zorluklara rağmen gücü ve zarif bir şekilde parlamaya devam ediyor. Özellikle desteğe ve nezakete en çok ihtiyaç duyulan bir dönemde, onu çevreleyen spekülasyonları görmek cesaret kırıcı. Bu zorlu dönemde düşüncelerim ve dualarım Kate ve ailesiyle birlikte. Onun hızlı ve tam iyileşmesini umuyorum ve onun ilham vermeye ve başkalarının hayatlarında olumlu bir etki yaratmaya devam etmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Hepimiz onun mahremiyetine saygı duyarak ve ona olumlu düşünceler göndermeye odaklanarak desteğimizi gösterelim." 


Middleton'ın geçtiğimiz hafta yayınlanan fotoğrafı olay olmuştu. Fotoğrafta düzenlemeler olduğu ortaya çıkınca hakkındaki komplo teorileri hızla artmıştı.

ÜNLÜLERDEN DE DESTEK YAĞDI

Galler Prensi ve Prensesi'nin Instagram'da paylaştığı videonun yorum bölümünde oyuncu Olivia Munn iyi şanslar diledi. Geçtiğimiz hafta Munn, bir Instagram gönderisinde kendisine meme kanseri teşhisi konulduğunu açıklamıştı.

Munn, "Kendiniz ve aileniz için zarafet ve kararlılıkla savaşmanın nasıl bir şey olduğunu gösterdiğiniz için teşekkür ederiz. Hepinize en iyisini diliyorum" diye yazdı.

Catherine Zeta-Jones da Middleton'a destek vermek için Instagram'dan paylaşım yaptı. Zeta-Jones, "Galler ve Dünya sizinle. Sizi her zaman seviyorum" dedi.

Oyuncu Mia Farrow da X'te, prensesin bu zor döneminde Middleton için dualarını iletti: "Sevgili Prenses Kate ve şu anda zor bir teşhisle uğraşan herkes ve her aile için hızlı ve tam bir iyileşme için dua ediyoruz." 

Tenis efsanesi Billie Jean King de X üzerinden Middleton'a destek veren isimler arasında yer aldı: "Galler Prensesi Catherine'e sevgimizi, desteğimizi, tam ve eksiksiz iyileşme dileklerimizi gönderiyoruz." 

Middleton'ın kardeşi James Middleton da Instagram gönderisinde ona destek veren sözler paylaştı: "Yıllar boyunca birlikte birçok dağa tırmandık. Aile olarak biz de sizinle birlikte bu tırmanışa çıkacağız."