Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son tahminlere göre hafta sonu yurtta daha soğuk ve yağışlı bir hava bekleniyor. Yarından itibaren karlı ve soğuk havanın yurt geneline yayılacağı tahmin edilirken, soğuk hava dalgasının gelecek haftanın ilk günlerinde de süreceği öngörülüyor.

ANKARA'DA KAR VAR, İSTANBUL'DA KARLA KARIŞIK YAĞMUR

Tahminlere göre Ankara yarından itibaren kar yağışının etkisi altına girecek. Gelecek haftanın ilk günlerine kadar Ankara'da aralıklarla kar yağışı bekleniyor. İstanbul'da hafta sonu karla karışık yağmur görülebilir ancak yoğun bir kar yağışının olması beklenmiyor. İzmir'de ise yer yer bulutlu bir hava hakim olacak.

KUVVETLİ KAR UYARISI GELDİ

Meteoroloji'nin uyarısına göre akşam saatlerinden sonra Bolu çevreleri ile Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce illerinin yüksek kesimleri, Kastamonu'nun kuzeyinin yüksekleri, Sakarya'nın güney ve doğusunun yükseklerinde kuvvetli kar yağışları bekleniyor.

Cuma günü etkisini arttırması beklenen kar yağışlarının; hafta sonu da aralıklara etkili olacağı tahmin edildiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.