Karşıyaka ilçesindeki futbolseverler, on yıl önce yıkılan eski stadın yeniden inşası talebiyle bir araya geldiler. Türkiye'nin ilk taraftar mitingine imza atan Karşıyaka taraftarları, stadyum ve Yalı Tesisleri alanında toplanarak, yeniden yapılmasını istedikleri stadyum için meşaleler yakıp, sloganlarla taleplerini dile getirdiler.

Etkinliğin açılışında İstiklal Marşı'nı okunarak başlandı. Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı İlker Ergüllü'nün yaptığı konuşmada, kulübün topluma katkılarını vurgulayarak, "Yıllarca birçok gence spor hayatıyla beraber kötü alışkanlıklara bulaşmadan büyüme imkanı sağlamıştır. Birçok milli ve değerli sporcu yetişmesine vesile olmuştur. Burası da bizim okul binamızdır. 10 yıl önce bir sebepten yıkıldı ve biz artık burayı geri istiyoruz. Burada İzmir'in bütün önde gelenleri, büyükleri, sevenleri bize destek olmalı ve Karşıyaka artık stadını geri almalı. Bunun için sizlere büyük iş düşüyor. İnşallah hep beraber bunu başaracağız." ifadeleri kulübün ve taraftarların ortak amacını net bir şekilde ortaya koydu.

Etkinlikte ayrıca, Karşıyaka sporcuları da stadyumun önemini vurgulayarak, talepleri karşılanana kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirttiler.

Karşıyaka Taraftarlar Derneği Başkanı Okan Kırmacı, yıllardır süren mücadelelerine rağmen istedikleri sonucu alamadıklarını, ancak amacın yalnızca stadyumu geri kazanmak olduğunu dile getirdi.

Etkinliğe siyasi parti temsilcileri, yerel yöneticiler, kulüp yöneticileri ve çok sayıda taraftar katıldı. CHP ve İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayları Cemil Tugay ve Ümit Özlale, AK Parti ve İYİ Parti Karşıyaka Belediye Başkan adayları İsmail Çiftçioğlu ve Yetkin Hafızoğlu'nun da aralarında bulunduğu bu katılımcılar, Karşıyaka'nın stadyum talebine desteklerini gösterdiler.