FBR isimli motoryat ile Didim Marina’dan denize açıldıktan sonra bir daha kendisinedn haber alınamayan Denizlili iş insanı Yasin Cinkaya, arama çalışmalarının yedinci gününde de bulunamadı.

En son kaybolduğu gün eşi ile telefonda görüştüğü öğrenilen iki çocuk babası Cinkaya’nın teknesi bölgedeki balıkçılar tarafından fark edilmiş, kişisel eşyaları teknede bulunmuştu. Denizden ve havadan sürdürülen arama çalışmalarına, bugün dalgıç ekiplerinin de katıldığı öğrenildi.

TEKNEDE İNCELEME YAPILDI

Diğer yandan kayıp olayına ilişkin Didim Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. İş insanının teknesinde yapılan incelemede şüpheli bir duruma rastlanmadığı kaydedildi. Cinkaya Ailesi’nin avukatı Harun Eren tarafından yapılan yazılı açıklamada, ailenin üretilen senaryolardan rahatsızlık duyduğu kaydedildi. Açıklamada, “Faber Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Cinkaya, 13 Aralık günü teknesi ile tek başına denize açılmış olup kendisinden en son aynı gün 19.00 saatlerinde eşi tarafından telefon ile haber alınmıştır. Aynı gün ilerleyen saatlerde ise ne yazık ki kendisinden haber alınamamıştır” denildi.

ADLİ OLAYA DAİR İZ YOK

Teknenin sürüklenirken balıkçılar tarafından Eşek Adası açıklarında fark edildiği ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından kıyıya çekilerek olay yeri inceleme ekipleri tarafından araştırıldığı kaydedilen açıklamada, “Ancak ne yazık ki müvekkilimiz Yasin Cinkaya'ya teknesinde ulaşılamamıştır. Yapılan incelemeler neticesinde teknede herhangi bir adli olaya ilişkin bir emare bulunmamıştır. Yasin Cinkaya'ya ait cüzdan, telefon ve diğer tüm şahsi eşyalarının teknede olduğu tespit edilmiştir. Didim Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yapılan detaylı incelemeler neticesinde şimdiye kadar şüpheli bir duruma rastlanmamış olup oltaların nizami olarak toplanmış ve iğnelerinin sökülmüş olması ile elektronik çapanın kaldırılmış olması nedenleri ile Yasin Cinkaya'nın teknesi ile dönüşe geçtiği sırada dengesini kaybederek denize düşmüş olabileceği değerlendirilmiştir” ifadelerine yer verildi.