Gaziosmanpaşa'da kaybolan 16 yaşındaki kız çocuğundan günlerdir haber alınamıyor. Neside Aldanma'nın ailesine gönderdiği mesajlarda kaçırıldığını yazdığı görülüyor. Evden çıktıktan sonra sokakta yürüdüğü görüntüler güvenlik kamerası tarafından kaydedilen 16 yaşındaki kız çocuğunu ailesi her yerde arıyor. 

Karadeniz Mahallesi'nde ailesiyle birlikte yaşayan 16 yaşındaki Neside Aldanma 9 Aralık Cumartesi gece saatlerinde evden çıktı ve bir daha geri dönmedi. Kız kardeşine misafirliğe giden anne Özgür Aldanma, eve geldiğinde kızını göremeyince durumu yakınlarına haber verdi.

Yakınları her yerde Neside'yi ararken, şehir dışında olan babaya da haber verildi. Baba Yasin Aldanma, ilk uçakla İstanbul'a geldi. Ailenin yakınları sokak sokak gezerek kız çocuğunu aramaya devam etti. Polis Merkezi Amirliği'ne giden aile kayıp başvurusunda da bulundu. Bu sırada Neside'nin babası, kuzeni ve teyzesine kaçırıldığına yönelik mesajlar gönderdiği iddia edildi. 

"BABASINA ' BENİ KURTARIN' DİYE MESAJ ATMIŞ"

Anne Özgür Aldanma yaşananlara ilişkin şunları söyledi:

- Erkek arkadaşı yok. Mesajlaştığı kimse yok.Neside kuzenlerine babasına mesaj atıyor. Mesajlarda, 'Beni kaçırdılar, koluma iğne yaptılar. Ben nerede olduğumu bilmiyorum' yazmış. Biz o mesajların kızımın gönderdiğine inanmıyoruz. Babası mesaj atana 'Eğer sensn kızım büyük amcanın ismini söyle ' demiş telefon kapanmış.

- Sabah ezanına doğru mesaj atıyor kuzenine mesajda 'Benim etrafım karanlık. Alkolik insanlar etrafımda, ne olur beni kurtarın' yazmış. Biz her yeri arıyoruz ama kendisini bulamadık. Eve geldikten sonra öğle saatlerine doğru babasına mesaj atıyor. Mesajda 'Baba ne olur beni kurtarın yaşlı bir adam beni kaçırıyor' yazmış.