ÖSYM tarafından yayınlanan duyuruya göre; 3 Aralık 2023 tarihinde uygulanan 2023 İçişleri Bakanlığı Kaymakamlık Adaylığı Giriş Sınavına (2023-Kaymakamlık) ait değerlendirme işlemleri tamamlandı.

KAYMAKAMLIK SINAVI SONUÇLARI

KAYMAKAMLIK SINAVI SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar sınavında eksiklikler, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin “https://sonuc.osym.gov.tr” internet üzerinden veya mobil uygulamalardan öğrenilebilmesi. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.

KAYMAKAMLIK SINAV SORU VE CEVAPLARI

KAYMAKAMLIK SINAVI SORULARI VE CEVAPLARI ERİŞİME AÇILDI

3 Aralık 2023 tarihinde uygulanan 2023 İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2023-Kaymakamlık) adaylarının cevap kâğıtları ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen cevapları ile soruların cevapları ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 28 Aralık 2023 tarihinde saat 10.15'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yapıp ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, işaretlemelerini, işaretlemelerinin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen cevaplarını ve doğru cevapları görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabıyla ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayılarıyla birlikte ham puanları da gösterilmektedir.