Trendyol Süper Lig ekiplerinden Mondihome Kayserispor Başkanı Ali Çamlı çok konuşulacak bir açıklamaya imza attı. Hakem Halil Umut Meler'in saha ortasında yumruklanmasından sonra hakemlere olan desteklerini açıklayan isimler arasında ilk sırayı alan, o günlerde yaptığı centilmence açıklamalarda takdir toplayan Çamlı aradan geçen 1 aylık süre sonrasında tamamen fikir değiştirdi.

Tüm Türkiye'nin gözleri önünde hakem yumruklayan Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın bir krize sürüklediği Türk futbolunda bir şeylerin değişmesi gerektiğini söyleyen Ali Çamlı sportmenlik örneği olarak hakemlerin yanında durmuştu. Olayların ardından tekrar başlayan ligde ilk maçta hakemleri çiçeklerle karşılayan Kayserispor Başkanı Çamlı hata ettiklerini söyledi. Bu hafta oynanan İstanbulspor maçında da mağlup olan Kayserispor'da başkan Ali Çamlı şu açıklamalarda bulundu:

'TÜRKİYE'NİN BUNA İHTİYACI VARDI'

'Hakemlere çiçek vermekle büyük hata etmişiz. O şartlarda Türkiye’nin buna ihtiyacı vardı. Bunu yaptık ama sen eğer bunu yaparsa ben konuşmayı da bilirim. En ağırını da konuşurum. Sadece bir penaltı olayı değil. Daha 15. dakikada Ali Şaşal'ın pozisyonu penaltı verilmedi. Thiam'ın pozisyonu penaltı verilmiyor. Sivassporlu oyuncu taraftarı seyirciyi tahrik ediyor. Atılmıyor. Kulüp dünyanın cezasını alıyor.''

'6 HAFTA ÜST ÜSTE PENALTIMIZ VERİLMEDİ'

''Ben, hakemleri çok başarılı bulduğum için o açıklamaları yapmadım. Altı hafta üst üste bizim penaltılarımız verilmedi. O an için akil düşünceye ihtiyaç vardı. Bir takım önemli gördüğüm insanlar, bu konuda böyle davranmamız gerektiği konusunda telkinde buldukları için açıklama yaptım ama Kayserispor'un hakları eğer yenmeye başlandı ise o zaman en ağırını konuşacak cüretim de var, cesaretim de var."

DAHA ÖNCE NELER DEMİŞTİ?

'ASLA HAKEMLERLE İLGİLİ BİR ŞEY SÖYLEMEYECEĞİZ!'

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı 20 Aralık'ta Fenerbahçe maçı sonrası yaptığı hakem açıklamasında ise şunları söylemişti: "Onlar da hata yapıyorlar evet ama ne yapalım şimdi? Hakemleri hata yaptılar diye kötü insan mı ilan edelim? Asla etmeyeceğiz. Bugün ortaya konan futbolu, hakemleri ve iki takımı da tebrik ediyorum. İnanıyorum ki buraya gelenler çok keyifli bir maç izledi. Kaybettik, canları sağ olsun. Fenerbahçe'yi tebrik ediyorum ve bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum. Biz bundan sonra kendi maçlarımıza bakacağız ama asla hakem konuşmayacağız. Bu benim kanaatim ve öngörüm.''

'5 TANE PENALTIMIZ DAHİ VERİLMESE KONUŞMAYACAĞIZ'

''Asla hakemlerle ilgili bir şey söylemeyeceğiz. Beş tane penaltımız dahi verilmese konuşmayacağız. Konuştukça bu iş kötüye gidiyor. Biz konuştukça hakemler hata yapmaya devam ediyor. Bir serbest bırakalım ve rahat maç yönetsinler. Ne yapıyorlar bakalım. Kimse kimsenin düşmanı değil. Buradan kulüp başkanı olarak çağrıda bulunuyorum. Gelin bu hakemleri bir rahat bırakalım, rahat çıksınlar, rahat maç yönetsinler. İki hafta hata yapsınlar. Ne oluyor yani. Biz sahada bir savaşa çıkmıyoruz. Nihayetinde bir futbol karşılaşması. Bunun bir kaybedeni, bir kazananı olacak. Ülkemizin birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyacı var. Buraya gelen on binler mutlu olmak için geliyor. Onları da burada gerip göndermeyelim."