Kayseri'de, Kayserispor'un eski başkanı Berna Gözbaşı'ya sosyal medya üzerinden hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Sabri T. (60), 87 adli gün karşılığı 1740 TL para cezasına çarptırıldı.

Olay, geçen yıl 15 Mart'ta meydana geldi. İddialara göre, Sabri T., sosyal medya hesabından Berna Gözbaşı'ya yönelik "Seriler için tek kelime etmedin hırbo" yorumunu yaptı. Bu yorum üzerine başlatılan soruşturma sonucunda, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame ile Sabri T. hakkında 'Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

Kayseri 14'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasında sanık Sabri T. bulunmazken, şikayetçi Berna Gözbaşı'nın avukatı duruşmada hazır bulundu. İlk duruşmada ifade veren Sabri T., "Yorumu asla ben yazmadım. Başka biri yazmış olabilir. Suçsuzum" dedi.

"BİRİ YAZMIŞ OLABİLİR"

Soruşturmada tanık olarak dinlenen Sabri T.'nin oğlu T.T., "Babam cep telefonu kullanmasını fazla bilmez. Ailemiz geniştir. Babamın telefonu da sürekli masanın üzerinde durur. Yeğenlerim ya da bizim çocuklardan biri yazmış olabilir" şeklinde ifade verdi.

Mahkeme hakimi, Sabri T.'yi 'Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' suçundan 87 adli gün karşılığı 1740 TL para cezasına çarptırdı.

Ayrıca, sanığın sabıkasız olması nedeniyle hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.