Kaza, dün akşam saatlerinde Yenimahalle ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde meydana geldi. Yan yoldan ana caddeye çıkan hafif ticari araçla otomobil çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle hafif ticari araç savruldu. Ticari aracın açılan bagaj kapağı, yol kenarında yürüyen kadına çarptı. 

Ticari araç, kenarda malzeme yüklemesi yapılan Tuğrul Kılıçarslan’a ait hafif ticari araca çarparak durdu. Kazada iki aracın sürücüsü ile bagaj kapağının çarptığı kadın yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Etlik Şehir Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Bu arada kaza, güvenlik kamerasına yansıdı.

Kazadan şans eseri yara almadan kurtulan Tuğrul Kılıçarslan, yaşadığı korkuyu anlattı.

Araca malzeme yüklerken bir ses duyduğunu söyleyen Kılıçarslan, “Karşıdan gelen iki araç çarpışmış. Daha sonra kadını gördük, direkt ambulansı çağırdık. Ambulans geldi, tedaviye alındı. Şu an için durumunun iyi olduğunu biliyoruz. Buraya bir kasis yapılması gerekiyor. İki tarafta da yaya geçidi olmasına rağmen kimse yavaşlamıyor. Yolu bilmeyenler kafa kafaya çarpışıyor. Ben arkamı döndüğüm sırada kaza olmuş, ne olduğunu anlayamadım zaten. Ben de şoka girdim. Sonrasında kadına yardım etmeye çalıştık. Birkaç saniyeyle kazadan kurtuldum. Burada sürekli kaza oluyor" dedi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.